Szansa  i odpowiedzialność

Rozmowa z Waldemarem Grudniem, prezesem Zarządu CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

- CompuGroup Medical należy do największych dostawców usług w zakresie eHealth na świecie. Prowadzi aktywną działalność w 19 krajach, natomiast klientów ma w 43. Wizytówką firmy jest opracowywanie rozwiązań z myślą o rosnących wymaganiach i potrzebach opieki zdrowotnej. W jaki sposób wzmacniacie swoją pozycję na rynku globalnym oraz jak działalność firmy wygląda w Polsce?

- Prace nad rozwojem naszych systemów informatycznych to nasz strategiczny priorytet. Wiemy, że niektóre elementy naszych rozwiązań są innowacyjne i unikalne w skali całego świata, jesteśmy pionierami. Przykładem z rodzimego rynku może być chociażby zastosowanie technologii umożliwiającej dostęp do systemów szpitalnych za pomocą przeglądarki www. Obecnie brzmi to banalnie, gdyż większość systemów szpitalnych oferowanych przez naszą konkurencję również posiada takie rozwiązanie. Nasz system HIS bazował na technologii www już w 1998 roku…

Jako pierwsi na polskim rynku opracowaliśmy kompleksowy system do zarządzania zakładami radiologii. Dzięki niemu szpitale mogły z powodzeniem przejść na tzw. bezkliszową pracę, przynoszącą olbrzymie oszczędności. Kolejnym dobrym przykładem innowacyjności była nasza reakcja na zmiany w sposobie rozliczeń z NFZ. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której z dnia na dzień wszystkie polskie szpitale stają przed koniecznością rozliczania się na nowych zasadach. Panika i chaos, jakie zapanowały w lipcu 2008 roku, kiedy to wprowadzono nowe zasady, były nie do opisania. Wiedza na temat nowego systemu rozliczania, który jest pochodną systemów stosowanych od kilkunastu lat w Europie Zachodniej, umożliwiła nam wprowadzenie na polski rynek Optymalizatora JGP - narzędzia umożliwiającego optymalizację rozliczania się szpitali z płatnikiem.

Od prawie 6 już lat, codziennie, grupa kilku tysięcy pracowników, reprezentujących setki szpitali, korzysta z Optymalizatora JGP. To proste w obsłudze webowe narzędzie optymalizuje przychody szpitali liczone w dziesiątkach mln złotych. Jak widać, dostęp do ogólnoświatowej bazy wiedzy z dziedziny eHealth daje nam olbrzymie możliwości. Dzięki temu możemy wybierać kierunki rozwoju dalece wybiegające poza bieżące potrzeby lokalnego rynku.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH