Szefowie sieci laboratoriów Diagnostyka zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała prezesa spółki Diagnostyka Jakuba S.
i jego dwóch współpracowników - Jacka P. i Grzegorza G. Zdaniem prokuratury, mieli oni doprowadzać do korzystnych dla spółki rozstrzygnięć przetargów w zamian za wręczanie korzyści materialnych.
Spółka posiada największą w kraju sieć laboratoriów medycznych. 22 z 37 laboratoriów pracują na zasadzie outsourcingu i są zlokalizowane w szpitalach publicznych.

Kolacje, auta, pieniądze?

Jak przekazał prasie Wojciech Górski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi, szefowie spółki poprzez swoich przedstawicieli mieli docierać do kierowników laboratoriów medycznych. Ci, w zamian za korzyści materialne, mieli z kolei tak specyfikować warunki przetargu, aby mogła je spełnić tylko Diagnostyka.
- Zapłata za tego rodzaju przysługę była różna - od fundowania kolacji w drogim lokalu po użyczanie luksusowych aut i pieniądze - twierdzi Górski.
W całej sprawie zatrzymano 26 osób: przedstawicieli spółek medycznych, 14 dyrektorów szpitali i laboratoriów szpitalnych, lekarza i policjanta. Do ustawiania przetargów miało dochodzić m.in. w Zgierzu, Łodzi, Bełchatowie, Gliwicach, Białymstoku, Legnicy, Poznaniu, Katowicach i Chrzanowie.
Szefowie Diagnostyki nie przyznali się do winy. Wydany po ich zatrzymaniu komunikat Biura Zarządu firmy stwierdza, że po tych zdarzeniach spółka pada ofiarą czarnego PR. Według autorów komunikatu: mecenas Lucyny Sas-Swadźby i dyrektora finansowego Diagnostyki Wacława Dziurzyńskiego, spółka deklaruje pełną współpracę z prokuraturą.

Może to zemsta

- Jednak, jak ostatnio uczy praktyka, szczególnie w postępowaniach na styku prawa i medycyny - szereg zarzutów przygotowywanych wstępnie przez służby prokuratorskie nie wytrzymuje potem obiektywnej oceny nadzorujących sądów - piszą autorzy komunikatu.
Ich zdaniem, "zarzuty mogą być inspirowane poprzez nieuczciwych konkurentów, wśród których znajdują się firmy zalegające z należnościami".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH