AGB SPIN w ofensywie

ABG SPIN podpisał kontrakt z centralą Narodowego Funduszu Zdrowia na dostawę, montaż i uruchomienie dwóch serwerów. Wartość kontraktu to ok. 6,5 mln zł netto. W ramach projektu firma wykona również prace związane m.in. z przeniesieniem zasobów Systemu Informatycznego NFZ na nowe serwery oraz konfiguracją i optymalizacją Systemu. Nowe serwery będą stanowiły Centralny System Backup’u dla aplikacji biznesowych NFZ.
- Niedawno ABG SPIN podpisał kontrakty z ośmioma regionalnymi oddziałami NFZ o łącznej kwocie ok. 9,6 mln zł netto na dostawę nowych serwerów - informuje Tomasz Stachera z działu PR ABG SPIN. - Umowy zawarto z następującymi oddziałami NFZ: wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz zachodniopomorskim.
- Oferowane przez nas rozwiązania informatyczne cechuje przede wszystkim kompleksowość i uniwersalność - podkreśla Robert Sośnierz, kierownik projektu w Pionie Zdrowie ABG SPIN. - Klient otrzymuje rozwiązanie skalowalne, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa i poufności danych.
ABG SPIN SA już od kilkunastu lat dostarcza dla branży medycznej rozwiązania IT. Korzystają z nich m.in. jednostki NFZ, wiele szpitali w Polsce oraz centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Wszystkie placówki lecznictwa uzdrowiskowego do rozliczania swoich usług z NFZ stosują aplikację internetową, dostarczoną i wdrożoną przez ABG SPIN.
5 grudnia spółka podpisała umowę na przejęcie części Sygnity oferującej rozwiązania informatyczne dla placówek służby zdrowia. W wyniku tej operacji około 500 szpitali w Polsce korzysta z rozwiązań połączonych zespołów ABG SPIN, Sygnity i RADCOMP, którego inkorporacja w ramy ABG SPIN planowana jest na początek 2008 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH