Piotr Radliński, zastępca dyrektora pionu rozwiązań dla sektora zdrowia ABG

Stosujemy rozmaite narzędzia ochrony danych - od najprostszych, aż po specjalne karty chipowe służące do autoryzacji oraz podpis elektroniczny zapewniający najwyższą wiarygodność elektronicznego dokumentu.
Przekazywanie danych na zewnątrz przez placówki medyczne odbywa się w oparciu o obowiązujące przepisy, np. przesyłanie informacji do NFZ realizowane jest na podstawie zasad opisanych odpowiednimi rozporządzaniami ministra zdrowia. Do Ministerstwa Zdrowia lub innych wskazanych zarządzeniami instytucji w ramach tzw. karty statystycznej przesyłane są informacje bez podawania danych osobowych pacjentów.
ABG od dawna stosuje i rozwija mechanizmy pozwalające na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa wdrażanych przez nas systemów. Posiadamy wystawiane przez ABW świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia stwierdzające pełną zdolność do zapewnienia ochrony informacji niejawnych.
Oprócz tego, wielu naszych pracowników posiada poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych m.in. klauzulą "ściśle tajne".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH