Rusza projekt MedKompas

16 marca br. podczas konferencji prasowej w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie oficjalnie zainaugurowano projekt MedKompas Poland. Jego głównym założeniem jest promowanie zasad etycznej współpracy pomiędzy przedstawicielami rynku wyrobów medycznych a przedstawicielami ochrony zdrowia.

Jest to inicjatywa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed, w ramach której - wspólnie z Naczelną Izbą Lekarską - zostanie przeprowadzony cykl 60 warsztatów dla reprezentantów obydwu środowisk.

Kluczowym celem projektu Med- Kompas Poland jest stworzenie wspólnej sieci ekspertów odpowiedzialnych za tworzenie etycznych relacji między środowiskiem medycznym a przedstawicielami dostawców i producentów sprzętu medycznego.

Szczególną rolę w projekcie MedKompas Poland odgrywa partnerstwo wielu różnych podmiotów z sektora ochrony zdrowia. - Tylko zaangażowanie wielu stron umożliwi efektywne wdrażanie jednolitych standardów współpracy.

Jesteśmy wdzięczni Naczelnej Izbie Lekarskiej za poparcie dla projektu i przyłączenie się do tej inicjatywy - mówi Anna Janczewska-Radwan, prezes zarządu Izby Polmed.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest opracowywanie praktycznych instrukcji dla uczestników systemu ochrony zdrowia. - Ta inicjatywa jest ważna również z uwagi na możliwość kontynuacji, a być może nawet włączenia pewnych elementów w ramach systemu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej - powiedział Jan Czeczot, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie, który jest jednym z członków Rady Programowej Projektu MedKompas Poland.

- Działania na rzecz promowania i wdrażania najwyższych standardów rozpoczęliśmy od stworzenia Kodeksu Etyki. Projekt MedKompas Poland jest naturalną kontynuacją procesu zwiększania przejrzystości na styku branży wyrobów medycznych i ochrony zdrowia - informuje Witold Włodarczyk, dyrektor generalny Izby Polmed.

Na realizację działań w ramach projektu, Izba Polmed otrzyma przez najbliższe 4 lata 460 tys. USD z globalnego programu Siemens Integrity Initiative. Stanowi on część umowy podpisanej przez Bank Światowy z firmą Siemens AG.

O finansowanie zgłoszonych projektów w pierwszym etapie programu aplikowało 300 organizacji non profit z 66 państw.

Ostatecznie środki otrzymało około 30 organizacji z 20 państw. Projekt Med- Kompas Poland jest jedynym projektem z Polski i jednym z niewielu w Europie Środkowo-Wschodniej, który uzyskał Dofinansowanie. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH