III Sympozjum Szklistkowo-Siatkówkowe w Łodzi

Nowe metody leczenia chorób oczu, rozwój diagnostyki siatkówkowej oraz powstanie nowej dziedziny retinologii, związanej ze wstrzykiwaniem do oka różnych substancji, stały się inspiracją do organizowania III Sympozjum Szklistkowo-Siatkówkowego w Łodzi. Zgromadziło najwybitniejszych okulistów z całego świata, wśród nich oczywiście także z Polski.
Profesor Jerzy Nawrocki, ordynator Kliniki Okulistycznej "Jasne Błonia" w Łodzi, który wraz z zespołem zorganizował sympozjum, powiedział "Rynkowi Zdrowia", że w Polsce jest ogromna potrzeba wiedzy na temat stosowania nowych metod leczenia oraz możliwości chirurgii w okulistyce. Wiele nowoczesnych procedur jest znanych co prawda w naszym kraju, ale, oczywiście, nie wszystkie...

Przegląd nowości

Sympozjum było więc okazją do przybliżenia owych procedur, dzięki udziałowi w nim takich sław okulistycznych, jak np. dr Didier Ducournau, przewodniczący EVRS - największego w Europie towarzystwa siatkówkowego. O doktorze Ducournau koledzy po fachu mówią, że jest wyjątkowo zręcznym operatorem.
Wykonuje na żywo cztery witrektomie w ciągu godziny. Większość, także zręcznych operatorów na świecie, w tym samym czasie jest w stanie wykonać dwie takie operacje.
O możliwościach i perspektywach chirurgii szklistkowo-siatkówkowej mówił m.in. prof. D. Takhchidi - szef Instytutu Okulistycznego im. Fiodorowa w Moskwie.
Anat Loewenstein z Izraela, która pół roku temu na zjeździe w Cannes przedstawiała jako pierwsza na świecie dane dotyczące właściwości Lucentisu - nowego leku na AMD - w Łodzi również miała prezentację na ten temat.
Natomiast zupełnie nową technikę z wykorzystaniem endoskopu w chirurgii okulistycznej zaproponowała Claude Boscher z Paryża.
Nie zabrakło także głosów przedstawicieli innych liczących się międzynarodowych organizacji i wybitnych specjalistów okulistyki z różnych krajów, w tym z USA, Węgier, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Pola nie ustępowali im polscy specjaliści, znani i cenieni okuliści, m.in. prof. Jerzy Szaflik, prof. Ariadna Gierek-Łapińska czy prof. Nawrocki.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH