Od 13 maja 2008 roku obowiązują przepisy rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Ogólne warunki umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
Ogólne warunki umów stanowią załącznik do niniejszego rozporządzenia. Postanowienia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, zawartych na podstawie dotychczasowych przepisów, obowiązują do czasu zmiany tych umów, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2008 r.
Dz.U. nr 81, poz. 484 z dnia 13 maja 2008 r.

Świadczenia gwarantowane lekarza dentysty.
W zmienionym rozporządzeniu rozszerzono zakres wskazań uprawniających do wykonywania znieczulenia ogólnego przy wykonywaniu świadczeń gwarantowanych lekarza dentysty wszystkim osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz zapewniono dzieciom i młodzieży dostęp do kompozytowych materiałów światłoutwardzalnych stosowanych do wypełnień. Rozporządzenie obowiązuje od 28 maja 2008 r.
Dz.U. nr 81, poz. 485 z dnia 13 maja 2008 r.

Staż podyplomowy lekarza i lekarza dentysty.
Od 15 maja 2008 r. obowiązują przepisy rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 7 maja 2008 r. w sprawie stażu podyplomowego lekarza i lekarza dentysty.
Rozporządzenie zawiera regulacje dotyczące rozpoczęcia stażu w innym terminie, a ponadto wprowadza nowe regulacje dotyczące LEP-u i LDEP-u oraz czasu odbywania stażu.
Dz.U. nr 81, poz. 486 z dnia 13 maja 2008 r.

Warunki wynagradzania za pracę. Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z dnia 30 kwietnia 2008 r. określa warunki wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych jednostkach sfery budżetowej działających w ochronie zdrowia.
Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie do pracowników zatrudnionych w następujących państwowych jednostkach sfery budżetowej działających w ochronie zdrowia: utworzonych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, wojewódzkich ośrodkach organizacji, ekonomiki i informatyki w ochronie zdrowia, wojewódzkich zespołach metodycznych opieki zdrowotnej, wojewódzkich zespołach polityki zdrowotnej i jednostkach obsługi inwestycyjnej, zarządach inwestycji. Rozporządzenie obowiązuje od 15 maja 2008 r. oraz 30 czerwca 2008 r. (par. 5 rozporządzenia).

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH