Ramowe procedury przyjmowania wezwań przez dyspozytora medycznego określa rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 7 maja 2007 r.

Ratownictwo medyczne. Rozporządzenie określa też ramowe procedury dysponowania zespołami ratownictwa medycznego.
W razie konieczności utrzymywania stałego kontaktu z osobą dzwoniącą, dyspozytor medyczny zobowiązany jest udzielić niezbędnych porad w zakresie sposobu udzielania pierwszej pomocy osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. W razie zaistnienia problemów, których rozwiązanie wykracza poza umiejętności i uprawnienia dyspozytora medycznego, powinien on zwrócić się z prośbą o pomoc do lekarza koordynatora ratownictwa medycznego lub starszego lekarza dyżuru wyznaczonego przez dysponenta jednostki.
Nowe rozporządzenie obowiązuje od 7 czerwca 2007 r.
Dz.U. nr 90, poz. 605 z dnia 23 maja 2007 r.

Recepty lekarskie.
1 lipca 2007 roku weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 maja 2007 r. w sprawie recept lekarskich. Rozporządzenie określa sposób i tryb wydawania recept lekarskich, wzór recepty uprawniającej do nabycia leku, a ponadto sposób zaopatrywania się w druki recept, ich przechowywania, sposób realizacji oraz kontroli ich wystawiania i realizacji.
Dz.U. nr 97, poz. 646 z dnia 1 czerwca 2007 r.

Apteki.
Od 1 lipca br. obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 maja 2007 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych i przekazywanych przez apteki podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych. Załącznik do rozporządzenia stanowi wzór budowy komunikatu elektronicznego wysyłanego przez aptekę.
Dz.U. nr 97, poz. 647 z dnia 1 czerwca 2007 r.

Leki.
Wykaz produktów leczniczych oznaczonych symbolem OTC i wyrobów medycznych wydawanych bezpłatnie zawiera załącznik do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 27 kwietnia 2007 r. Nowy wykaz obowiązuje od 20 czerwca br.
Dz.U. nr 99, poz. 668 z dnia 5 czerwca 2007 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH