Wpisy do rejestrów praktyk lekarskich - zmiany.

 • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2007 r. dotyczy szczegółowego trybu wpisu do rejestru indywidualnych praktyk lekarskich, indywidualnych specjalistycznych praktyk lekarskich i grupowych praktyk lekarskich.
  Rozporządzenie określa szczegółowy tryb w sprawach wpisu do rejestrów ww. praktyk, wzory wniosków o wpis oraz wzory zaświadczeń o wpisie do rejestru. Przepisy rozporządzenia określają też sposób prowadzenia rejestrów dla każdej z praktyk. Obowiązuje od 7 kwietnia 2007 r.
  Dz.U. nr 60, poz. 409 z dnia 23 marca 2007 r.
 • Leczenie uzdrowiskowe. Z dniem 1 maja 2007 r. zmieniły się stawki częściowej odpłatności za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym.
  W przypadku skierowania na leczenie uzdrowiskowe w trybie ambulatoryjnym, świadczeniobiorca uzgadnia termin rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego z zakładem lecznictwa uzdrowiskowego, do którego otrzymał skierowanie, nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia leczenia. Po uzgodnieniu ze świadczeniobiorcą potwierdzenie skierowania jest możliwe - za wyrażoną w formie pisemnej lub elektronicznej - zgodą świadczeniodawcy.
  Dz.U. nr 69, poz. 466 z dnia 18 kwietnia 2007 r.
 • Farmaceuci. Od 19 kwietnia 2007 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 kwietnia 2007 r.
  zmieniające rozporządzenie w sprawie specjalizacji oraz uzyskiwania tytułu specjalisty przez farmaceutów. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, farmaceuta może trzy razy podchodzić do egzaminu państwowego kończącego specjalizację. Osoby, które rozpoczęły robienie specjalizacji I stopnia przed 25 czerwca 2003 r. muszą ją zakończyć do 31 grudnia 2008 r. Specjalizację II stopnia będzie można zdobyć tylko do końca 2009 r.
  Dz.U. nr 71, poz. 480 z dnia 20 kwietnia 2007 r.
 • Dyspozytorzy medyczni. 15 maja 2007 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2007 r. w sprawie doskonalenia zawodowego dyspozytorów medycznych. Rozporządzenie określa formy doskonalenia zawodowego dyspozytorów medycznych oraz jego sposób i zakres.
  Doskonalenie zawodowe dyspozytorów jest realizowane w trzyletnich okresach rozliczeniowych. Dopełnienie tego obowiązku polega na odbyciu co najmniej jednego kursu doskonalącego i seminarium z wiedzy i umiejętności określonych w przepisach rozporządzenia.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH