Prawo farmaceutyczne.

Zmianę wysokości opłat za wydanie zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego przewiduje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2007 r. Opłata za wydanie zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego wynosi 1800 zł, a za zmianę zezwolenia - 900 zł. Nowe opłaty obowiązują od 3 września 2007 r.
Dz.U. nr 150, poz.1072 z dnia 20 sierpnia 2007 r.

Restrukturyzacja zakładów opieki zdrowotnej.
Od 1 września 2007 r. obowiązuje ustawa z dnia 24 sierpnia 2007 r.
o zmianie ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Zgodnie ze zmianami samodzielnemu publicznemu zakładowi opieki zdrowotnej, w stosunku do którego wydano ostateczną decyzję o zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego (który w okresie do 5 lat od dnia wydania ostatecznej decyzji o warunkach restrukturyzacji spłaci 30% należności głównej z tytułu pożyczki i z tytułu zwiększenia kwoty pożyczki wraz z odsetkami za ten okres), umarza się pozostałą część pożyczki i środków uzyskanych z tytułu jej zwiększenia.
Umowa z ZOZ-em zawierana jest nie później niż do dnia 30 listopada 2007 r. Skarb Państwa udziela pożyczki zakładowi, który w terminie do 1 października 2007 r. złoży wniosek o zwiększenie kwoty pożyczki, jeżeli zakład ten, w dniu złożenia wniosku, spełnia łącznie następujące warunki: udzielono mu pożyczki w trybie określonym w art. 35 ustawy, uzyskał ostateczną decyzję o warunkach restrukturyzacji, złożył pisemne oświadczenie o wysokości przeciętnego rocznego zatrudnienia w zakładzie w roku 2004, ustanowił - odpowiadające kwocie zwiększenia pożyczki - zabezpieczenia na rzecz Skarbu Państwa. Przepisy dot. terminu zawierania umów obowiązują od 31 sierpnia 2007 r.
Dz.U. nr 158, poz. 1104 z dnia 31 sierpnia 2007 r.

Dokumentacja medyczna.
Od 20 września 2007 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 8 sierpnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej oraz sposobu jej przetwarzania.
Wprowadzone zmiany obejmują wpisy dotyczące hospitalizacji, wypisy pacjenta oraz przekazywanie dokumentacji. Lekarz wypisujący pacjenta wystawia na podstawie historii choroby kartę informacyjną z leczenia szpitalnego w jednym egzemplarzu z dwiema kopiami. Kartę informacyjną podpisuje lekarz wypisujący i ordynator lub inny lekarz kierujący oddziałem.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH