Izby aptekarskie. 3 kwietnia br. weszła w życie ustawa z dnia 10 stycznia 2008 r . o zmianie ustawy o izbach aptekarskich .

Ustawa zawiera poszerzenie definicji farmaceuty, określenie kwalifikacji zawodowych potrzebnych do wykonywania zawodu farmaceuty, a ponadto zmiany dotyczące odbywania praktyk zawodowych, uzyskiwania prawa wykonywania zawodu. Osoby, które spełniają wymagania zawarte w ustawie oraz w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy wykonywały zawód farmaceuty, nie posiadając dokumentu "Prawo wykonywania zawodu farmaceuty", mogą posługiwać się tytułem "farmaceuta" i wykonywać ten zawód bez konieczności posiadania wpisu do rejestru farmaceutów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2009 r .
Dz.U. nr 47, poz. 273 z dnia 19 marca 2008 r .

Lekarz sądowy. Od 26 marca 2008 roku obowiązują przepisy zmienionej ustawy z dnia 19 lutego 2008 r. o zmianie ustawy o lekarzu sądowym. Wprowadzone zmiany polegają na tym, że w okresie do 31 grudnia 2008 r. lekarzem sądowym w rozumieniu ustawy jest również inny lekarz dopuszczony przez prezesa sądu okręgowego do wykonywania czynności lekarza sądowego. Dopuszczenie odbywa się na podstawie zarządzenia prezesa sądu okręgowego w przypadku niemożności zawarcia dostatecznej liczby umów o wykonywanie czynności lekarza sądowego .
Dz.U. nr 51, poz. 293 z dnia 26 marca 2008 r .

Świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych .
28 i 29 marca 2008 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy z dnia 29 lutego 2008 r. o Karcie Polaka oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych .
Do ustawy dodano przepisy wynikające z ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami oddział wojewódzki Funduszu finansuje świadczeniodawcy - mającemu siedzibę na terenie województwa, z którym zawarto umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - koszty świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych na terenie danego województwa osobom m.in .
korzystającym z uprawnień wynikających z ustawy o Karcie Polaka .
Dz.U. nr 52, poz. 305 z dnia 27 marca 2007 r .

ORZECZNICTWO SĄDOWE

Podwyżka z "ustawy 203" - Uchwała SN z dnia 16 grudnia 2004 r., sygn .

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH