Realizatorzy projektu pt. "Modularna proteza ręki człowieka z modularnymi mechanicznie niezależnymi modułami palców" otrzymali I nagrodę w konkursie zorganizowanym podczas III Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 16-18 maja br.).

Nagrodzeni autorzy projektu (w kategorii "Innowacyjny Start-up/Technostarter") to akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. (powołany przez Grupę Satus i Jagiellońskie Centrum Innowacji) wraz z firmą ProManus.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, rozwiązania opracowywane przez pomysłodawców cechuje wysoka innowacyjność produktowa, procesowa i organizacyjna, zarówno w skali kraju, jak i świata.

Założony przez Satus oraz JCI akcelerator JCI Venture Sp. z o.o. wspiera projekty z obszaru "life science". Jego celem jest inkubowanie nowych pomysłów inwestycyjnych z dużym potencjałem rynkowym i technologicznym. Akcelerator dysponuje zapleczem technicznym, naukowo- badawczym oraz eksperckim.

Laureatów wybierała kapituła złożona z przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości SA - inicjatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego i wydawcy m.in. miesięcznika oraz portalu Rynek Zdrowia.

Nagrody, przyznawane już po raz drugi, otrzymały firmy wyróżniające się najwyższym poziomem innowacyjności opracowywanych projektów.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH