Poznać pacjenta i jego rodzinę

Rozmowa z DOROTĄ PAWŁOWSKĄ, dyrektorem operacyjnym Nutrimed Polska Sp. z o.o.

Rynek Zdrowia: - Na czym polega holistyczne podejście do pacjenta w zakresie żywienia dojelitowego w warunkach domowych?

Dorota Pawłowska:- Nutrimed Sp. z o.o. to nie tylko prywatny świadczeniodawca realizujący, na podstawie kontraktu z NFZ, usługę żywienia dojelitowego w warunkach domowych. To przede wszystkim firma, która wdraża wiele innowacyjnych usług i rozwiązań z myślą o swoich pacjentach i ich opiekunach. W Nutrimedzie wierzymy, że jednym z czynników skutecznej i satysfakcjonującej wszystkie strony opieki jest znajomość pacjenta oraz jego rodziny.

Organizacja pracy całego zespołu medycznego jest jednym z dobrych przykładów.

W związku z tym pracę lekarzy i pielęgniarek zorganizowaliśmy w zespołach, koordynowanych przez menedżerów służby zdrowia. Opiekujący się pacjentem zespół lekarsko-pielęgniarski jest przeznaczony dla konkretnego pacjenta i nie ulega zmianom, co sprzyja dobremu kontaktowi na linii personel medyczny - pacjent/opiekun i daje gwarancję jak najlepszego poznania potrzeb i wymagań pacjenta i dostosowania świadczonego serwisu do potrzeb.

Prowadzona przez wykwalifikowaną pielęgniarkę infolinia to z kolei gwarancja, że jesteśmy blisko wszystkich naszych pacjentów, znamy ich problemy i wiemy, jak na nie odpowiadać. Codziennością są również w Nutrimedzie szkolenia z opieki nad pacjentem żywionym dojelitowo w warunkach domowych, jakie prowadzimy dla rodzin naszych chorych oraz podnoszenie kompetencji naszego zespołu medycznego w zakresie rozwoju umiejętności komunikacji z pacjentem. Dzieciom wymagającym całodobowego żywienia przy zachowanym aktywnym trybie życia oferujemy przenośne pompy wraz ze specjalnie przygotowanym plecakiem na dietę i sprzęt zapewniający zarówno komfort, jak i dyskrecję podaży w środowisku nastolatków.

Każdego roku pracownicy Nutrimedu przygotowują dla swoich najmłodszych podopiecznych specjalne paczki mikołajkowe, zawierające m.in. sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie dzieci oraz ich opiekunów (np. poduszki rehabilitacyjne, nawilżacze powietrza, masażery). Dzięki temu dodatkowo podnosimy standard opieki nad pacjentami, których potrzeby wykraczają poza możliwości pakietu oferowanego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH