Minister zdrowia KONSTANTY RADZIWIŁŁ powołał zespół ds. opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Zespół ma zakończyć prace do 31 października. Jego zadaniem będzie przedstawienie propozycji, które pomogą rozwiązać problemy środowiska.

Powołanie zespołu szef resortu zapowiedział 27 marca, podczas debaty na temat problemów pielęgniarstwa i położnictwa. Radziwiłł mówił, że strategia będzie aktem kompleksowym, a w skład zespołu wejdą m.in. przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych, prawnicy i przedstawiciele rządu, a także, że jego pracami pokieruje wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Na mocy zarządzenia ministra w skład zespołu weszli m.in. sekretarz stanu w MZ, pracownicy ministerialnego Departamentu Pielęgniarek i Położnych, reprezentanci Ministerstw: Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Edukacji Narodowej; Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także przedstawiciele Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego i Polskiego Towarzystwa Położnych. W skład zespołu powołano także m.in. konsultantów krajowych w dziedzinach: pielęgniarstwo, pielęgniarstwo rodzinne, pielęgniarstwo ginekologiczne i położnicze oraz przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.

Radziwiłł mówił pod koniec marca, że w resorcie zdrowia trwają prace nad nowelizacją ustawy o zawodach pielęgniarek i położnych w zakresie kształcenia podyplomowego, w szczególności jego podnoszenia na wyższy poziom poprzez wprowadzenie systemu akredytacji ministra zdrowia dla podmiotów, które uczestniczą w kształceniu podyplomowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH