5 października 2017 r. powołane zostało Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach. Porozumienie jest niezależną platformą ekspertów medycznych, klinicystów, osób związanych ze światem nauki oraz przedstawicieli organizacji pacjentów, którym przyświeca idea merytorycznej dyskusji o szczepieniach.

Pomysłodawcą i inicjatorem Porozumienia na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach jest Instytut Ochrony Zdrowia, w partnerskiej współpracy z firmą Pfizer.

- Szczepienia stały się ofiarą własnego sukcesu. Lekarze, jako przeds tawiciele świata nauki , powinni uświadamiać społeczeństwo o bezcennej war tości szczepień. Musimy znaleźć wspólną receptę na rozmowy z pacjentami, którzy nie są przekonani co do słuszności szczepień - mówi Renata Furman z Instytutu Ochrony Zdrowia.

Instytut przystępuje do realizacji przedsięwzięcia z zakresu zdrowia publicznego pt. "Medyczne zdobycze cywilizacji: szczepienia". Jest to kontynuacja projektu pn. "Zdrowie priorytetem politycznym państwa", który Instytut prowadzi z sukcesem od 2013 r., publikując kolejne raporty analityczne oraz organizując seminaria i konferencje naukowe z udziałem liderów opinii z obszaru zdrowia.

Instytut Ochrony Zdrowia, działając jako ośrodek analityczny typu think-tank, wspiera swoim głosem doradczym działalność Porozumienia na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach, zapewniając jego społeczny i edukacyjny charakter. Głównym celem Porozumienia jest podjęcie publicznej debaty na temat znaczenia szczepień ochronnych w wymiarze zdrowia publicznego i zdrowia indywidualnego - szczególnie w obliczu stale narastającej liczby przeciwników szczepień.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH