Wręczyliśmy "Portrety Polskiej Medycyny". Główny laur dla firmy Medicover.

Podczas uroczystej Gali wieńczącej pierwszy dzień III Forum Rynku Zdrowia (24 października br.) wręczyliśmy wyróżnienia przyznane przez zespół dziennikarski naszego miesięcznika. "Portrety Polskiej Medycyny" rozdane zostały w czterech kategoriach: Lekarz, Menedżer, Wydarzenie i Lider Rynku Zdrowia (główny laur).
Wyboru dokonało kolegium redakcyjne Rynku Zdrowia po konsultacjach z przedstawicielami środowiska lekarskiego oraz organizacji i stowarzyszeń, ekspertami rynku medycznego, a także menedżerami opieki zdrowotnej.
Tytuł Lidera Rynku Zdrowia otrzymała firma Medicover. Pretendentów do głównego lauru naszego plebiscytu nie brakowało. Portretując wszak trudną rzeczywistość polskiego systemu opieki zdrowotnej ostatnich 12 miesięcy nie sposób było nie dostrzec - napawającej optymizmem - aktywności oraz śmiałych decyzji podejmowanych przez wielu świadczeniodawców, zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Podczas ubiegłorocznej, drugiej edycji Forum, przyznaliśmy także tytuł Polityka Rynku Zdrowia. W tym roku postanowiliśmy nie przyznawać wyróżnienia w tej kategorii. Doceniając wszelkie starania zdrowotnych decydentów mające ułatwić życie pacjentom oraz branży medycznej uznaliśmy, że portret niezbędnych zmian w naszej opiece zdrowotnej nie jest jeszcze gotowy. Na razie mamy szkic... Ufamy jednocześnie, że w 2008 roku będziemy mogli w tej kategorii wręczyć co najmniej dwa równorzędne "Portrety".

Medicover na miano lidera zasługuje z co najmniej trzech powodów: odwagi, czyli rozpoczęcia pierwszej w Polsce budowy prywatnego, szerokoprofilowego szpitala; sukcesu ekonomicznego - utrzymywania pozycji numer jeden wśród niepublicznych świadczeniodawców, m.in. pod względem przychodów; wreszcie konsekwencji w rozwijaniu zakresu świadczeń medycznych i wprowadzaniu nowych produktów ubezpieczeniowych.
Spółka zarządzana przez Agnieszkę Szparę w ciągu ostatnich kilku lat przekształciła się z małej firmy w przedsiębiorstwo, które staje się korporacją posługującą się niezmiennymi wartościami i standardami działania. - Jednak osobistym wyzwaniem jest dla mnie, aby firma ta nasiąknęła rutyną korporacji - powiedziała prezes Agnieszka Szpara w jednym z wywiadów.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH