Na tegoroczne targi Salmed zjechało do Poznania o jedną czwartą wystawców więcej niż podczas poprzedniej edycji imprezy

Największe polskie targi aparatury i sprzętu dla placówek ochrony zdrowia, czyli Międzynarodowy Salon Medyczny Salmed 2008, udowodniły, że ten specyficzny branżowy rynek wychodzi z załamania koniunktury, jakie dotknęło go na początku tej dekady. 12-14 marca br. do obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich zjechali wystawcy z 17 krajów, w tym z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii i USA.
Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 250 wystawców - o 25% więcej niż podczas poprzedniej edycji w roku 2006. - Rosnące zainteresowanie naszymi targami oznacza, że są potrzebne i cenione jako skuteczne narzędzie marketingu bezpośredniego - ocenia Anna Lemańska, dyrektor targów Salmed 2008.

Wśród stoisk

W tegorocznej formule Salmedu zawarto też różne bloki tematyczne, w ramach których odbyły się konferencje, seminaria oraz warsztaty szkoleniowe. Targi jak zwykle stały się okazją do spotkań kadry zarządzającej placówkami medycznymi, dyrektorów szpitali, lekarzy i osób zawodowo związanych z branżą medyczną. Komentarze menedżerów ochrony zdrowia na temat wydarzenia są pełne sympatii, choć różnorodne i zależne od indywidualnych oczekiwań, jakie wiązali z targami.
- Zależy w jakim kierunku zmierzają nasze potrzeby i oczekiwania sprzętowe. Ja akurat znalazłem to, czego szukałem. Interesowały nas nowe technologie związane z budową i wyposażeniem bloków operacyjnych, bo przymierzamy się do takiej inwestycji - mówi Romuald Romuszyński, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Według dyrektorów placówek, Salmed jest jedynym miejscem, w którym można w ciągu kilku godzin zapoznać się dość dobrze z różnorodnym sprzętem medycznym i porównać ofertę konkurencyjnych firm. Spacer między stoiskami wystawienniczymi daje pod tym względem wiedzę o wiele większą niż lektura prospektów reklamowych czy wizyta na firmowych stronach internetowych. - Z Poznania wyjechałem z teczką materiałów informacyjnych i nowymi kontaktami. Przyznaję, że o istnieniu części producentów nawet nie wiedziałem - zauważa Marek Skarzyński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH