Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Narodowy Fundusz Zdrowia. Agenci badają wybrane decyzje dotyczące zamówień publicznych, a także kwestie rozporządzania mieniem NFZ w latach 2010-2014 oraz przetargi informatyczne - poinformowała stacja RMF.

Wcześniej pracę w Narodowym Funduszu Zdrowia stracili dyrektor departamentu informatyki i jego zastępca. Do dymisji podała się też wiceprezes ds. finansowych Julita Jaśkiewicz, a dwóch kolejnych członków kierownictwa centrali NFZ poszło na zwolnienia.

Kontrola CBA ma się zakończyć w lipcu. Sylwia Wądrzyk z biura komunikacji społecznej NFZ potwierdziła, że na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki "nastąpiła zmiana".

- Na stanowiska te zostały już powołane nowe osoby, które w pełni gwarantują realizację zadań. Nie ma zatem żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie NFZ. Prawdą jest natomiast, że zastępca prezesa ds. finansowych złożyła dymisję na ręce ministra zdrowia. Do czasu przyjęcia dymisji będzie pełnić swoje obowiązki - poinformowała portal tvn24.pl.

Sylwia Wądrzyk nie podała jednak powodów tych dymisji. Przypomnijmy - Andrzej Strug, dyrektor departamentu informatyki NFZ, i jego zastępca Marek Ujejski zostali zwolnieni w trybie dyscyplinarnym. "Zwolnienie odczuwamy jako pretekst do pozbycia się niechcianych pracowników" - bronią się informatycy w liście do Rady Funduszu i ministra zdrowia. O sprawie informował Computerworld.pl.

Prezes Funduszu Tadeusz Jędrzejczyk miał im zarzucić m.in. zaniedbania w sprawach związanych z bezpieczeństwem przetwarzania informacji oraz opóźnianie postępowania na zakup usług wsparcia dla serwerów IBM. Obowiązki dyrektora departamentu czasowo powierzono Marcinowi Grabowskiemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH