Laury także dla lekarzy

Znamy już laureatów XVI edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji. Organizator tego święta przedsiębiorczości - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach - uhonorowała najlepszych, w minionym roku, menedżerów i biznesmenów.
Kapituła Laurów postanowiła przyznać: Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji, dwa Kryształowe Laury Umiejętności i Kompetencji, trzy Platynowe Laury "Ambasador Spraw Polskich", sześć Platynowych Laurów "Pro Publico Bono", sześć Platynowych Laurów Umiejętności i Kompetencji oraz dwadzieścia pięć Złotych Laurów Umiejętności i Kompetencji.
Najwyższe wyróżnienie, Diamentowy Laur, trafił do prof. Leszka Balcerowicza.
- Przyznanie prof. Balcerowiczowi Diamentowego Lauru jest nie tylko kolejnym wyrazem uznania dla jego historycznej roli w dziele przygotowania i przeprowadzenia oryginalnej koncepcji transformacji ustrojowej... Jest wyróżnieniem takich osobistych cech Leszka Balcerowicza, jak wielka pasja działania, ogromne zaangażowanie, bardzo wysokie kompetencje w sprawnym kierowaniu i zarządzaniu instytucjami państwowymi... - argumentowała Kapituła.
W gronie laureatów znaleźli się przedstawiciele świata medycznego lub osoby z nim związane. I tak Platynowym Laurem "Pro Publico Bono" wyróżniono: Krystynę Bochenek (wicemarszałka Sejmu i dziennikarkę od lat popularyzującą tematykę medyczną) i prof. Ewę Tanderę-Małecką (rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji trafił do prof. Lecha Polońskiego (kierownika III Katedry i Oddziału Klinicznego ŚUM w Zabrzu w Śląskim Centrum Chorób Serca). Złotym Laurem w kategorii "Pro Publico Bono" uhonorowano Michała Ekkerta (bohatera reportażu w tym numerze RZ) i dr. Jana Sarnę (dyrektora generalnego zabrzańskiej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH