Pakiet onkologiczny: kolejne zadania do realizacji

Pakiet onkologiczny wdrażamy systematycznie, odbieramy też pierwsze pozytywne sygnały dotyczące wprowadzanych rozwiązań.

Z miesiąca na miesiąc rośnie udział świadczeń onkologicznych realizowanych w ramach pakietu. Pierwsze oddziały szpitalne przekraczają już limity i będą miały aneksowane umowy, a NFZ - zgodnie z przyjętymi założeniami - będzie te umowy automatycznie zwiększał. Bardzo ważne jest także to, że w zdecydowanej większości przypadków udało się dotrzymać zakładanych w pakiecie terminów przeprowadzenia diagnostyki onkologicznej.

Oczywiście przy wdrażaniu nowych rozwiązań jest jeszcze wiele do zrobienia. Liczba świadczeń objętych pakietem nadal jest mała, natomiast spodziewaliśmy się, że na początku realizacji zapisów dotyczących pakietu tak właśnie będzie. Nie wszystkie placówki podstawowej opieki zdrowotnej pracują wystarczająco intensywnie w zakresie realizacji pakietu, podobnie zresztą jest w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

Sytuacja ta jednak będzie z czasem się poprawiała, gdyż każda zmiana wymaga dostosowania się placówek m.in. pod względem organizacyjnym.

Jedną z już ogłoszonych zmian, do których się przygotowujemy, jest podniesienie finansowania w ramach pakietu w momencie skrócenia czasu na przeprowadzenie diagnostyki z 9 do 7 i mniej tygodni, co wiązać się będzie z dodatkową zachętą finansową dla świadczeniodawców.

Udoskonalenia wymaga także system informatyczny, w tym dotyczący karty DiLO. Niektóre elementy w tym zakresie już zostały skorygowane, a inne wkrótce zostaną poprawione.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH