Grupa Badawcza Servier korzysta z potencjału naukowego i produkcyjnego krajów, w których operuje

Spośród globalnych firm innowacyjnych, Grupa Badawcza Servier wyróżnia się co najmniej dwiema właściwościami. Przede wszystkim jest niezależna finansowo od akcjonariuszy. Dzięki temu może przeznaczać aż 25% wartości obrotów na badania i wdrożenia, czyli dwa razy więcej niż konkurencja.
Status ten daje także większą swobodę w wyborze badań, gdy stawiany jest dylemat: zysk czy przełom terapeutyczny.
Po drugie, Grupa potrafi korzystać z potencjału naukowego, a także produkcyjnego krajów, w których operuje, czyli nie tylko sprzedaje gotowe produkty. Tak właśnie postępuje w Polsce.

PRZYBYWA PROJEKTÓW

Servier prowadzi badania kliniczne od początku obecności w naszym kraju, czyli od 1992 roku. Najpierw były one koordynowane z Francji, jednak w miarę rozwoju aktywności badawczej i wzrostu liczby projektów, w 1999 roku utworzony został departament Międzynarodowego Ośrodka Badań Klinicznych, a w dwa lata później niezależny Międzynarodowy Ośrodek Badań Klinicznych w Polsce (ICTR Poland).
W 2002 r. spółka powołała Instytut Naukowo- Badawczy Servier Polska, który dodatkowo prowadzi badania epidemiologiczne i analizy farmakoekonomiczne takich schorzeń jak: osteoporoza, choroba niedokrwienna serca oraz jej powikłania, a także cukrzyca.
- Stało się tak dzięki korzystnej obustronnie współpracy ze środowiskiem polskich naukowców i lekarzy z ośrodków klinicznych - podkreśla Robert Pachocki, dyrektor ds.
medycznych i naukowych Grupy Badawczej Servier w Polsce.
- Servier dzieląc się swoim know-how w dziedzinie badań klinicznych, otrzymuje w Polsce wysokiej jakości ekspertyzy medyczne.
Z drugiej strony, nasi lekarze uczestniczą w poszukiwaniu nowych, skutecznych metod terapeutycznych, a Servier zapewnia im wsparcie naukowe - dodaje Robert Pachocki.
W 2004 roku Servier zarejestrował lek nowej generacji Protelos Podobał się artykuł? Podziel się!

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH