Kongres XV Dni Otolaryngologii Dziecięcej "Ochronić zmysły dziecka"

Ponad 500 uczestników, 120 prac naukowych - w tym kilkanaście zagranicznych - wreszcie sesja plakatowa połączona z konkursem oryginalnych prac klinicznych.
Bez wątpienia, Kongres XV Dni Otolaryngologii Dziecięcej "Ochronić zmysły dziecka" (Wisła, 31 maja - 2 czerwca) stał się wyjątkowym wydarzeniem w tej dziedzinie medycyny.
Wśród licznych zagranicznych uczestników Kongresu był m.in. prof. Robin Cotton z USA - "numer jeden" na świecie w dziedzinie rekonstrukcji krtani i tchawicy u dzieci. Kiedy R. Cotton zapoznał się z materiałami zaprezentowanymi podczas Kongresu przez polskich naukowców, stwierdził, że nie powinniśmy mieć jakichkolwiek kompleksów wobec zachodnich ośrodków.
- Podobne opinie usłyszeliśmy od kolegów z ważnych ośrodków otolaryngologii dziecięcej, m.in. z Niemiec i Hiszpanii - nie ukrywa satysfakcji dr Henryk Kawalski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu i szef Szpitala im. Mościckiego w Chorzowie.

Wykłady i nagrody

Warto podkreślić, że oprócz wykładów i warsztatów prowadzonych przez największe autorytety medyczne, Kongres stał się znakomitą okazją do promocji swoich dokonań przez młodych lekarzy i naukowców. We wspomnianym na wstępie konkursie wyłoniono pięciu zwycięzców, nagrodzonych grantami naukowymi.
- Uczestnicy konkursu nie mogli mieć więcej niż 35 lat. Trzeba przyznać, że w krótkim czasie przygotowali bardzo ciekawe, często nowatorskie opracowania, służące między innymi poprawie diagnostyki schorzeń laryngologicznych u dzieci - mówi dr Henryk Kawalski.
Pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele klinik otolaryngologii dziecięcej: ex aequo Artur Niedzielski z Lublina i Michał Krawczyński z Łodzi. Wśród pozostałych laureatów byli m.in. młodzi lekarze z Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.
Natomiast "Złotymi Otoskopami" uhonorowano podczas Kongresu wybitne postacie polskiej otolaryngologii dziecięcej: prof. Ewę Kossowksą, dr Irenę Kowalską, prof. Andrzeja Łępkowskiego i prof. Andrzeja Soboczyńskiego.

comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH