Optymalna opieka - tania i skuteczna

Finansowe problemy z prowadzeniem opieki długoterminowej pojawiły się, gdy spadły stawki za osobodzień, a ceny zaczęły mieć większe znaczenie przy konkursach na takie świadczenia - mówi Beata Drzazga, prezes zarządu spółki BetaMed.

- Na czym polega specyficzny rodzaj usługi, który BetaMed proponuje w swojej chorzowskiej klinice?

- Po pierwsze odnosimy się do tego, co rynek nam komunikuje i odpowiadamy na potrzeby pacjenta. W naszej klinice już niedługo będziemy oferować kompleksową obsługę: lekarzy rodzinnych, wszystkich specjalistów, pełną diagnostykę. Nie trzeba kierować się do szpitala, tylko można w jednym miejscu ambulatoryjnie zbadać się u każdego lekarza. Jeśli lekarz rodzinny skieruje do specjalisty czy specjalistów, nie trzeba się zastanawiać, gdzie ich znaleźć. Wszystkie konsultacje odbędą się w jednej placówce. Pacjent czuje wtedy, że się nim w pełni i szybko zaopiekowaliśmy.

Po drugie mamy duży wachlarz usług dla osób starszych, zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych. Oferujemy nie tylko pobyt w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym, ale też inne możliwości, z których mogą skorzystać seniorzy. Może to być pobyt dzienny, takie "przedszkola dla osób starszych". Mogą tam przyjść albo zostaną przez nas dowiezieni ci, którzy nie są chorzy, ale po prostu przebywają sami w swoich domach, bo ich bliscy pracują i nie mogą się nimi zająć.

Mogą skorzystać wtedy z rehabilitacji, która ich rozrusza, np. z ćwiczeń na platformach stabilometrycznych, albo z innych aktywizujących urządzeń. Muszą mieć zaszczepioną chęć do ruszania się, gdyż to jest korzystne dla ich organizmu.

Mamy też ciekawe terapie zajęciowe dla tych osób. Organizujemy im też spotkania ze swoimi rówieśnikami - są one przeznaczone również dla zdrowych seniorów, którzy przychodzą sami z zewnątrz. To będzie osobne pomieszczenie szkoleniowe, gdzie seniorzy będą mogli rozwijać swoje pasje i zdobywać wiedzę. Będą tam m.in. szkolenia dla ludzi, k tórzy np. mają pod opieką osobę z alzheimerem. Trzeba im pomóc, podpowiedzieć, jak się nimi opiekować, dawać sobie z tym radę - pomogą w tym porady psychologiczne.

- Czy w Polsce zmienia się podejście do kwestii umieszczania swoich bliskich w placówkach opieki długoterminowej?

- W naszej placówce oczywiście może ktoś przebywać długoterminowo, ale klienci mogą oddać pod opiekę kogoś z rodziny tylko na kilka dni, tygodni, miesiąc czy kilka miesięcy - z powodu wyjazdu albo dlatego, że chcą taki rehabilitacyjny albo aktywizujący pobyt zafundować swoim najbliższym. Wtedy rodzice wrócą do domu po takim spędzonym turnusie jak w sanatorium.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH