Bądź mądry! Wiedz, że "Rak to nie wyrok"

Trwa kampania edukacyjna uświadamiająca, że wcześnie wykryta choroba nowotworowa jest uleczalna.
Spotkanie edukacyjne w Gdańsku (18 marca br.) było już piątym w tegorocznej edycji Programu "Rak to nie wyrok".

Poprzednie przeprowadzono w Rzeszowie, Bydgoszczy, Warszawie i Łodzi.
Organizuje je się pod patronatem marszałków województw i prezydentów miast. Ich adresatami są regionalni liderzy opinii - m.in. przedstawicieli wyższych uczelni, służb mundurowych, instytucji i organizacji pozarządowych, a także przedstawicieli mediów.

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich "Rak to nie wyrok" zakłada szeroką akcję informacyjną, która ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa osób chorych na raka prostaty.

Nie spóźnij się!

Nadal mężczyźni w naszym kraju niejednokrotnie niechętnie poddają się badaniom profilaktycznym, nie mając świadomości, że wczesne wykrycie raka prostaty daje szanse pełnego wyleczenia.

Program "Rak to nie wyrok" powstał m.in. po to, aby panowie powyżej 45. roku życia wzięli odpowiedzialność za swoje zdrowie i świadomie potrafili stawić czoło rakowi prostaty.

Dopada abrahamów

Nowotwór stercza jest trzecim co do częstości zachorowań nowotworem wśród mężczyzn. Zwykle występuje u mężczyzn po 50. roku życia. Do głównych czynników ryzyka należą wiek oraz predyspozycje dziedziczne.

Jak wynika z danych epidemiologicznych, w Polsce występuje około 7,1 tys. nowych rozpoznań raka prostaty rocznie. Szacuje się, że zapadalność na tę chorobę w naszym kraju wynosi około 25 osób na 100 tys., a umieralność to średnio 13 osób na 100 tys. (dane z 2005 r.). Ocenia się, że średnie tempo wzrostu zapadalności na raka stercza to około 2,5% rocznie.

Przypomnijmy, że organizatorami akcji są: r Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator", r Fundacja "Wygrajmy Zdrowie".

Więcej informacji: www.rak-prostaty.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH