Nowocześnie i możliwie małoinwazyjnie

Szpital Medicover został oficjalnie otwarty

Od dwóch miesięcy szpital Medicover w Warszawie przyjmuje pacjentów. 24 września, wybudowana od podstaw przez prywatnego inwestora, lecznica została oficjalnie otwarta.
- Obecnie większość oddziałów i klinik już działa - mówił podczas konferencji prasowej doc. Maciej Kielar, dyrektor medyczny szpitala Medicover. - Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt operacji, a na świat w naszej placówce przyszło kilkadziesiąt dzieci.
Placówka na Wilanowie ma siedem klinik: kardiologii inwazyjnej, chorób wewnętrznych, chirurgii, ginekologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, położniczą, a także Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.
Łącznie 180 łóżek, pięć bloków operacyjnych i 3 oddziały intensywnej opieki, pracownie tomografii i rezonansu magnetycznego.

Wyposażenie, warunki, zarobki

Szpital jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Dysponuje m.in. 128-rzędowym tomografem z opcją nieinwazyjnej diagnostyki onkologicznej i badań kardiologicznych. Umożliwia m.in. wykonywanie badań angiograficznych (także badań przestrzennych, np. wirtualnej koronarografii) przy zastosowaniu minimalnych dawek promieniowania.
Jest też 18-kanałowy rezonans.
W szpitalu stawia się - gdzie jest to możliwe - na techniki małoinwazyjne, minimalizujące uraz operacyjny oraz pozwalające ograniczać czas pobytu w szpitalu do niezbędnego minimum.
Na razie pacjentami szpitala są przede wszystkim osoby, które mają wykupioną w Medicover opiekę medyczną. - Szpital jednak - jak powiedział Jarosław Pawliński, wiceprezes spółki Medicover - nie wyklucza podpisania umowy z NFZ na świadczenia niszowe na polskim rynku, np. neonatologiczne.
Docelowo szpital Medicover ma zatrudniać 400 osób, w tym stu lekarzy.
W kadrze znaleźli się już m.in. chirurg doc. Maciej Kielar oraz ginekolog i położnik prof. Tomasz Niemiec, których - jak sami przyznają - skłoniły do tej decyzji dobre warunki pracy i godziwe zarobki: - Dlatego zrezygnowaliśmy z karier akademickich - przyznaje Kielar.

Zwrot po sześciu latach

Pytany o zarobki pielęgniarek, w związku ze stwierdzeniem, iż Medicoverowi „udało się ściągnąć kwiat polskiego pielęgniarstwa”, Jarosław Pawliński odpowiedział, że na pewno zarabiają dwukrotnie więcej niż w publicznych placówkach.
Na pytanie o zwrot kosztów inwestycji, Fredrik Ragmark, dyrektor generalny Medicover Group, wyjaśnił, że szpital został wybudowany kosztem 40 mln euro, a dochody powinien zacząć przynosić za 6 lat, czyli po 10 latach od momentu podjęcia decyzji o jego budowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH