Delegaci Nadzwyczajnego XI Krajowego Zjazdu Lekarzyzdecydowali o zaskarżeniu do Trybunału Konstytucyjnegoprzepisów ustawy o zmianie ustawy o refundacjileków oraz rozporządzenia ministra zdrowia w sprawiewarunków umów o udzielanie świadczeń opiekizdrowotnej.

Zjazd podjął uchwałę zobowiązującą prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do wystąpienia do TK z wnioskiem o zbadanie konstytucyjności rozporządzenia w sprawie warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Chodzi o zapis dotyczący możliwości nałożenia kar umownych w przypadku nienależytego wykonywania umowy przez świadczeniodawcę. Za uchwałą głosowało 260 delegatów, przeciwko - 7, również 7 wstrzymało się od głosu. Jednocześnie zjazd, w ramach apelu, zobowiązał prezesa NRL do rozważenia wystąpienia do TK w sprawie konstytucyjności niektórych zapisów nowelizacji ustawy refundacyjnej. Za tym apelem głosowało 266 delegatów, przeciw - 2, wstrzymało się od głosu - 6.

Zarówno projekt uchwały, jak i apelu został zgłoszony przez Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który był delegatem na zjazd.

Przyjęto też m.in. stanowisko zgłoszone przez NRL w sprawie oparcia refundacji leków nie na wskazaniach rejestracyjnych, a zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH