Około 300 firm z 22 krajów wzięło udział w Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed 2012 (Poznań, 14-16 marca). Podczas tegorocznej edycji targów zaplanowano wyjątkowo dużo wydarzeń uzupełniających ofertę wystawców - spotkania, konferencje, seminaria, szkolenia.

Wystawcy zaprezentowali m.in.: aparaturę, instrumenty medyczne, sprzęt laboratoryjny, rehabilitacyjny i stosowany w medycynie ratunkowej, rozwiązania informatyczne w ochronie zdrowia, a także wyposażenie placówek medycznych.

Rozmowy, spotkania, premiery

Czy, a jeśli tak, to dlaczego dla producentów i dystrybutorów istotna jest obecność na takiej imprezie?

- To znakomita okazja do spotkań z klientami i partnerami - uważa Alina Kubiak, marketing manager w firmie Alvo. - Nasza fabryka mieści się w Śmiglu, ok. 60 km od Poznania, dlatego zaproszenie na targi łączymy często z zaproszeniem do zwiedzenia naszego zakładu.

- W tym roku gościliśmy na Salmedzie kilkunastu naszych dystrybutorów z różnych krajów świata, m.in. Kazachstanu, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec, Szwecji i Meksyku - wymienia Alina Kubiak.

Trzydniowe spotkanie w stolicy Wielkopolski było też okazją do ekspozycji około 100 nowości, m.in. w wyposażeniu sal operacyjnych, diagnostyce obrazowej, wyposażeniu szpitali i gabinetów.

Szczególnie szeroka i różnorodna była oferta wystawców dotycząca bloków operacyjnych. Wśród wspomnianej setki targowych premier znalazła się m.in. hybrydowa sala operacyjna w technologii budownictwa modułowego firmy Cadolto.

- Hybrydowe sale operacyjne zwracające uwagę funkcjonalnością i ciekawym designem. To trend stający się bardzo popularny również w Polsce. Nasi projektanci dbają o stworzenie atmosfery sprzyjającej leczeniu. Dlatego ważny jest nie tylko dobór technologii, ale również estetyka wykonania - tłumaczy Alina Kubiak.

Trendy i innowacje

Firma Alvo zaprezentowała w Poznaniu moduły nowoczesnego bloku operacyjnego z salą wykończoną panelami ze szkła, z zatopionymi w środku dekorami i elementami szkła giętego, a także salę operacyjną z panelami szklanymi zmieniającymi kolor dzięki podświetleniu ścian w technologii LED.

Nie brakowało także ekspozycji dotyczących lamp operacyjnych.

Zaprezentowano m.in. innowacyjne rozwiązanie firmy Skytron, dające możliwość swobodnego pozycjonowania kolumn i lamp.

W trakcie tegorocznego Salmedu miała też miejsce premiera na polskim rynku systemów medycznych Samsunga - będzie je u nas dostarczała firma OK Medical Systems z Poznania. Podczas marcowych targów zaprezentowane zostały m.in. nowoczesne aparaty RTG.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH