Nie tylko dla publicznych

Środki unijne: ile na ratownictwo medyczne?

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że ratownictwo medyczne otrzymuje dofinansowanie unijne w ramach priorytetu XII "Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ)". Wyjątkiem jest województwo pomorskie. Dopuszczona została tam możliwość realizacji projektów z zakresu inwestycji w infrastrukturę ratownictwa medycznego także w ramach Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tryb konkursowy

W obrębie Działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego PO IiŚ na lata 2007-13 dostępna jest łącznie alokacja w wysokości 215 mln euro ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

W ramach Działania 12.1 PO IiŚ możliwa jest realizacja projektów w trybie konkursowym oraz indywidualnym.

W trybie konkursowym dotyczy ona:

  • Zakupu specjalistycznych środków transportu sanitarnego (ambulansów) wraz z wyposażeniem dla potrzeb specjalistycznych i podstawowych zespołów ratownictwa medycznego.
  • Zakupu wyrobów medycznych służących do diagnostyki i terapii, z wyłączeniem wyrobów i produktów jednorazowego użytku, a także dostosowania stanu technicznego istniejącej infrastruktury do zakupionych wyrobów.
  • Budowy i remontu lądowisk dla helikopterów.
  • Przebudowy, rozbudowy i remontu obiektów związanych z infrastrukturą ochrony zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego, tj. szpitalnych oddziałów ratunkowych, w taki sposób, aby dostosować je do wymagań określonych w przepisach prawa.

Beneficjentami wymienionych wyżej obiektów mogą być zarówno publiczne, jak i niepubliczne ZOZ-y udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego, mające kontrakt z NFZ albo udzielające świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów, a także ich organy założycielskie.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH