Program edukacyjny:

Pod patronatem m.in. Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego przeprowadzona zostanie w tym roku kolejna edycja programu edukacyjnego "Nie daj się zjeść chorobie!". Akcja będzie skierowana do personelu medycznego i administracji jednostek medycznych.
Program ma ponadto za zadanie uświadomić społeczeństwu, jakie znaczenie ma właściwe żywienie w procesie leczenia i rekonwalescencji. Leczenie żywieniowe zapewnia wsparcie organizmu w walce o powrót do zdrowia. Brak świadomości i lekceważenie problemu nierzadko bardzo utrudnia skuteczne leczenie. Istotnym celem programu jest ponadto edukacja dotycząca zagrożeń związanych z niedożywieniem oraz korzyści wynikających z leczenia żywieniowego. Termin "niedożywienie" błędnie kojarzy się jedynie z biedą i brakiem środków na żywność, podczas gdy dotyczy również krajów najbardziej rozwiniętych i zamożnych. Stan ten bardzo często towarzyszy różnym problemom zdrowotnym - niezależnie od statusu społecznego czy wieku.
W grupie zagrożonej wystąpieniem niedożywienia są przede wszystkim przewlekle chorzy oraz pacjenci mający trudności z przyjmowaniem pokarmów. Niedożywienie towarzyszy wielu chorobom. Dieta, która nie dostarcza właściwych składników odżywczych w odpowiedniej ilości, prowadzi do osłabienia organizmu, zwiększa ryzyko zakażeń, powoduje gorsze gojenie się ran, co spowalnia powrót do zdrowia. Szczegóły dotyczące programu: www.niedajsiezjescchorobie.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH