Nagrody Prix Galien w Polsce

Zakończyła się inauguracyjna edycja konkursu Prix Galien w Polsce - nagradzającego na świecie od 43 lat innowacyjne i najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji, medycyny i szeroko rozumianej ochrony zdrowia.

20 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy zdobywców nagród tego prestiżowego konkursu.

Kapituła Konkursu przyznała nagrody firmom i jednostkom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowszą technologię i innowacyjne produkty terapeutyczne.

Oto lista nagrodzonych:

  • W kategorii Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym: Eteksylan dabigatranu (Boehringer Ingelheim) - nowoczesny lek stosowany w prewencji pierwotnych żylnych powikłań zakrzepowo-zatorowych u pacjentów po alloplastyce oraz w prewencji udarów i zatorowości systemowej u pacjentów z niezastawkowym migotaniem przedsionków.
  • W kategorii Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym: Telaprewir (Janssen) - lek uznawany za przełom w terapii WZW C, dający szansę na wyleczenie większej liczby pacjentów z genotypem 1 wirusa HCV. Badania kliniczne wskazują, że skuteczność leczenia jest znacząco większa we wszystkich grupach pacjentów w porównaniu z dotychczas stosowaną terapią.
  • W kategorii Innowacyjna szczepionka: 13-walentna skoniugowana szczepionka przeciwko pneumokokom (Pfizer). Wśród szczepionek skoniugowanych zapewnia najszersze pokrycie serotypów pneumokoków odpowiedzialnych za ciężkie postaci choroby pneumokokowej u dzieci do 5 roku życia, a dzięki zaawansowanej technologii koniugacji z białkiem nośnikowym daje długotrwałą odpowiedź immunologiczną także u dorosłych.
  • W kategorii Innowacyjna praca badawcza: oryginalny sztuczny pacjent oddechowo-krążeniowy (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN). To połączenie modelu numerycznego układu krążeniowo- oddechowego z płynowym środowiskiem fizycznym układu oddychania i krążenia umożliwia badanie ich interakcji, testowanie urządzeń medycznych (sztuczne serce, respirator, spirometr itp.).
  • W kategorii specjalnej - Innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny: Krajowa sieć teleaudiologii i telefittingu (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu).

     

    Pierwsza w świecie Krajowa Sieć Teleaudiologii obejmuje 23 stanowiska w kraju. Ich optymalne rozmieszczenie pozwala na organizację m.in. zdalnego doboru parametrów stymulacji elektrycznej drogi słuchowej po wszczepieniu implantu ślimakowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH