Dla ratownika - za osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej lub dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie. W takich kategoriach przyznawana będzie Animus Fortis (Mężny Duch) - informuje Wojskowy Insytut Medyczny.

- Ustanawiając nagrodę, chcieliśmy honorować osoby i instytucje mające wydatny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służb ratowniczych - mówi gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:

Za "osobiste męstwo" dla osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej. Laureatem nagrody może zostać osoba pełniąca służbę bądź zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze (np. w wojsku, policji, straży pożarnej, służbie zdrowia, WOPR, TOPR, GOPR).

Dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skuteczniej ratować ludzkie życie.

Nominować do nagrody będzie Kapituła złożona z 13 członków. Swoich przedstawicieli do niej delegowali m.in. Premier, Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Zdrowia.

- Dzięki temu mamy szansę na to, że Animus Fortis będzie prestiżową, ponadresortową nagrodą - dodaje gen. Grzegorz Gielerak.

Po analizie przesłanych wniosków Kapituła wybierze laureatów. Wskaże pięć osób w kategorii indywidualnej oraz trzy nominacje w instytucjonalnej. W tej pierwszej nagrodę otrzyma jedna osoba, a cztery - dyplomy honorowe. W drugiej przyznana zostanie jedna nagroda i dwa dyplomy.

Nagroda objęta została patronatem premiera.

Kandydatów można zgłaszać do 5 stycznia 2018 r. , wysyłając wypełnione wnioski (do pobrania na stronie www.wim.mil.pl) wraz z uzasadnieniami na adres:

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego

ul. Szaserów 128

04-141 Warszawa 44

z dopiskiem "Nagroda Animus Fortis".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH