Inwestycje w mazowieckich szpitalach.

Samorząd woj. mazowieckiego przeznaczy w 2011 r. na inwestycje w szpitalach 91,5 mln zł, czyli o 30 mln więcej niż w ubiegłym roku. - W 2010 r. byliśmy zmuszeni odsunąć w czasie realizację szeregu ważnych inwestycji w naszych szpitalach. W tym roku robimy wszystko, aby te zadania przywrócić - podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Do największych inwestycji należy modernizacja Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Na ten cel z budżetu województwa zostanie przeznaczone 12 mln zł. Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Jarosław Rosłon, dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego, zmiany w lecznicy będą olbrzymie.

Modernizacja i rozbudowa

- Szpital nie będzie musiał wynajmować pomieszczeń, w których dziś funkcjonują specjalistyczne przychodnie. Placówka zyska także izbę przyjęć z prawdziwego zdarzenia i co bardzo ważne, przeobrażeniu ulegnie główne wejście do budynku - zaznacza dyrektor Rosłon.

W jednopiętrowym, podpiwniczonym budynku F będzie się znajdował parking podziemny z automatycznym systemem dystrybucji miejscami parkingowymi.

Oprócz parkingu w podpiwniczeniu zlokalizowana zostanie szatnia personelu i pomieszczenia techniczne.

Na parterze będą się mieścić: hall główny, przychodnia, izba przyjęć, kawiarnia, szatnia dla odwiedzających, część handlowa oraz gabinety rehabilitacji, na piętrze - przychodnia specjalistyczna.

Przed budynkiem powstanie parking dla odwiedzających i podjazd do szpitala.

Rozbudowy doczeka się także Szpital Dziecięcy im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Lecznica dostanie 8 mln zł na budowę obiektu, w którym znajdzie się blok operacyjny, oddział pooperacyjny, oddział intensywnej terapii oraz SOR. Dzięki temu w starych budynkach szpitala pojawi się miejsce na ok. 100 nowych łóżek dla dzieci.

Nowy, czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 3 750 m² będzie się mieścił pomiędzy dwoma skrzydłami istniejącego szpitala.

W placówce rozpocznie się także w tym roku modernizacja oddziału patologii noworodka i niemowlęcia. Na ten cel szpital otrzymał kolejne 3 mln zł.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH