Mniej oddziałów ratunkowych

Zgodnie z konkursowymi rozstrzygnięciami NFZ, na mapie województwa łódzkiego w 2012 r. będzie o 6 szpitalnych oddziałów ratunkowych mniej.

Teraz jest ich 17. Kontraktów nie otrzymały szpitalne oddziały ratunkowe w Uniwersyteckim Szpitalu im. Barlickiego w Łodzi oraz w lecznicach w: Pabianicach, Zgierzu, Brzezinach, Skierniewicach i Wieluniu.

- Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym, jak i rozporządzenia ministra zdrowia zawierają jasne wytyczne co do koniecznego wyposażenia, kwalifikacji personelu oraz stosowanych rozwiązań architektonicznych - wszystko to wpływa na odpowiednie funkcjonowanie oddziału ratunkowego. Te wymagania były wszystkim szpitalom znane od dawna. SOR-y, które ich nie spełniły, musiały zostać, z oczywistych względów, w postępowaniu konkursowym odrzucone przez NFZ - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Kosiorek- Aszkielaniec, rzecznik Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Na początku tego roku będą ogłoszone jeszcze dodatkowe konkursy na SOR-y. I zapewne część z dotychczasowych szpitalnych oddziałów ratunkowych, które w pierwszym konkursie nie otrzymały kontraktów, uzyska je za drugim podejściem.

- Wszyscy oferenci zostali poinformowani o tym, że jeśli w 2012 roku uzupełnią braki, które uniemożliwiły im funkcjonowanie jako SOR według obowiązujących przepisów, wrócimy do negocjacji w sprawie umów w tych placówkach.

Mogę zapewnić, że pacjenci będą przyjmowani jak dotąd i z pewnością nie odczują zmiany w jakości i sposobie organizacji opieki zdrowotnej - dodaje Beata Kosiorek-Aszkielaniec. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH