Urządzeń mobilnych najczęściej używają pielęgniarki (80%) oraz co drugi lekarz - wynika z sondażu* przeprowadzonego wśród 125 przedstawicieli działów IT w szpitalach brytyjskich, francuskich, niemieckich i włoskich.

Chociaż szpitale dokonały postępów w dziedzinie pracy mobilnej, są obszary, w których wydajność jest niska, ponieważ personel nie wykorzystuje potencjału istniejących inwestycji technologicznych. Technologie najbardziej preferowane, a przez to najczęściej wykorzystywane przez personel, to te, których używa się w codziennym życiu, takie jak Wi-Fi i urządzenia mobilne.

Nowości dotyczące technologii identyfikacji pacjentów i próbek oraz gromadzenia i wyszukiwania danych, jak np. technologia RFID (identyfikacji radiowej), a także kodów kreskowych dla niemal jednej trzeciej respondentów są niezbyt zrozumiałe, a przez to traktowane niechętnie.

Obawy o wysokie koszty to najczęściej wskazywana przyczyna niewdrażania technologii identyfikacji pacjentów (opaski na rękę) opartych na kodach kreskowych. Na dalszych miejscach znalazły się problemy z integracją (Wielka Brytania i Niemcy), postawa personelu (Niemcy) oraz obawa o to, że pacjenci będą czuli się "zaetykietowani" (Francja).

78% respondentów nadal używa wypisywanych ręcznie opasek na rękę. Około 90% szpitali planuje używać kodów kreskowych do zarządzania zasobami, a dwie piąte mówi to samo o RFID.

90% szpitali używa urządzeń mobilnych do gromadzenia danych o pacjentach. Ponad połowa stosuje takie urządzenia, aby uzyskiwać dostęp do danych pacjentów oraz wyników badań laboratoryjnych.

Urządzeń mobilnych najczęściej używają pielęgniarki (80 proc.), około połowa lekarzy i jedna trzecia lekarzy specjalistów. 97% brytyjskich szpitali korzysta już z urządzeń mobilnych w celu gromadzenia danych klinicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH