"Rynek Zdrowia" partnerem debaty o systemach opieki zdrowotnej w Europie Środkowowschodniej podczas XV Forum Ekonomicznego w Krynicy

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy potrwa w tym roku cztery dni zamiast trzech (7-10 września). - Nie jest to związane z naszym małym jubileuszem, czyli piętnastą edycją Forum. Przybyło nam partnerów i ważnych tematów, które będą podejmowane w Krynicy. Stąd 4-dniowy program - podkreśla Zygmunt Berdychowski, prezes organizującego Forum Instytutu Wschodniego.
Jedną z nowości tegorocznego Forum będą panele poświęcone zmianom w organizacji systemów opieki zdrowotnej w krajach Europy Środkowowschodniej.

Więcej niż ciekawość

- Usługi medyczne w wysoko rozwiniętych państwach są ważną gałęzią gospodarki. Przedstawiciele biznesu farmaceutycznego, a także świadczeniodawcy z Zachodu chcą zobaczyć, jak ta branża funkcjonuje w krajach postkomunistycznych, także pod kątem możliwości inwestowania w tej części Europy - mówi Zygmunt Berdychowski.
Gospodarzami dyskusji, dotyczących rynku medycznego w Europie Wschodniej będą m.in.: sieć medyczna Stockholm Network, firma ComputerLand (panel poświęcony informatyzacji systemów ochrony zdrowia), a także redakcja "Rynku Zdrowia". Debata, której jesteśmy partnerem, koncentrować się będzie m.in. wokół wyzwania stojącego przed politykami kształtującymi model opieki zdrowotnej w krajach Europy Środkowowschodniej w najbliższych kilku latach.

Nowy rozdział

Panele dyskusyjne XV Forum Ekonomicznego zostały podzielone na dziewięć ścieżek tematycznych, obejmujących makroekonomię i politykę gospodarczą, biznes i zarządzanie, finanse i bankowość, politykę międzynarodową i bezpieczeństwo, temat regionów oraz społeczeństwa, tematykę paliwową i energetykę, naukę i kulturę, a także nurt zatytułowany "Unia Europejska i jej sąsiedzi".
Jak co roku, w pierwszym dniu wrześniowego Forum w Krynicy Zdroju odbędzie się promocja raportu "Nowa Europa". Tegoroczna, czwarta edycja "Raportu z transformacji" - tak jak poprzednie trzy raporty - zostanie opracowana pod redakcją prof. Dariusza Rosatiego. Tym razem w raporcie znajdzie się rozdział, traktujący o reformach służby zdrowia w byłych krajach socjalistycznych, a przygotowany przez pracowników naukowych warszawskiej SGH.

1700 uczestników

XV Forum Ekonomiczne, podobnie jak to sprzed roku, ma stać się płaszczyzną porozumienia pomiędzy Unią Europejską a jej sąsiadami: Rosją i krajami WNP, Bałkanami oraz Bliskim Wschodem, ale także pomiędzy Unią i jej sąsiadami a Stanami Zjednoczonymi. Forum odbędzie się pod hasłem "Europejskie wyzwania. Model i granice Europy".
Panele przygotuje kilkudziesięciu merytorycznych partnerów Instytutu Wschodniego. Do Krynicy ma przyjechać około 1700 uczestników Forum, w tym szefowie państw i rządów, przedsiębiorcy, liczni przedstawiciele świata kultury i mediów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH