Produkujemy głównie implanty ortopedyczne. są one wykonywane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, stopów tytanu i kobaltu lub porcelany, co zapewnia, że przeważnie pozostają obojętne biologicznie (biokompatybilne) dla organizmu.

Niestety, w pewnych przypadkach organizm ich "nie widzi" i np. endoproteza nie wiąże się z kością, a z czasem ulega obluzowaniu komponent stawu lub następuje zużycie materiału, z którego wytworzone są endoprotezy. Ogranicza to aktywność chorych, albo powoduje konieczność powtarzania operacji wszczepienia endoprotezy.

Technologia limitowana

Zpomocą w rozwiązaniu tych problemów przyszła nam biotechnologia. Metalowa proteza może być pokrywana specjalnie hodowanymi przez nas białkami. Żywa tkanka kości "odczytuje" je i akceptuje, a zarazem nie pozwala osiąść innym, niepożądanym komórkom. W efekcie taka proteza trwale zrasta się z kością, czyli żyje tak długo, jak ludzki organizm. Jest to ciągle limitowana technologia, nie wytwarzana w Polsce. Nasza firma czeka obecnie na jej centralną rejestrację unijną, co powinno nastąpić w końcu roku. Wyniki stosowanych dotychczas wszczepień endoprotez z żywą pokrywą biologiczną powalają mieć nadzieję na zerowe powikłania.

Żel z Krwi

Oferujemy także inny produkt biotechnologii - urządzenia do wytwarzania żelu bogatopłytkowego. Powstaje w ciągu około 30-40 minut z wyselekcjonowania z krwi pacjenta czynników wzrostu. Preparat ten może mieć różne zastosowania, ale przede wszystkim służy do leczenia trudno gojących się ran.
Jak dowodzą badania przeprowadzone na 4 tysiącach pacjentów, stosowanie żelu w niektórych przypadkach schorzeń spowodowało zmniejszenie liczby amputacji o 75%. W badaniach tych uczestniczyło 30 amerykańskich szpitali. Również niektóre z polskich szpitali zdecydowały się na zakup tej technologii, pomimo że nie jest ona jeszcze refundowana przez NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH