Doktorat honoris causa dla profesora Jerzego Sadowskiego

Znany kardiochirurg, prof. Jerzy Sadowski, otrzymał 16 listopada ub.r. doktorat honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego.
Uczelnia ta doceniła w ten sposób osiągnięcia naukowe Profesora oraz jego zasługi dla rozwoju współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim i Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Medycznym im. Daniły Halickiego.
Jerzy Sadowski jest szefem Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ oraz wicedyrektorem Instytutu Kardiologii CM UJ. Dotychczas wykonał samodzielnie około 7 tys. operacji serca i naczyń. Były to głównie operacje tętnic wieńcowych i zastawek serca, tętniaków, obwodowych naczyń krwionośnych oraz przeszczepy serca.
W styczniu 2005 r. jako pierwszy w świecie prof. Sadowski wszczepił trójce pacjentów nowatorską, bezszwową zastawkę serca z końskiego worka osierdziowego 3F-Therapeutics.
Prof. Jerzy Sadowski rozwija współpracę z wieloma ośrodkami w całej Europie, należą do nich m.in. Uniwersytet w Düsseldorfie (gdzie w latach 80. pracował w charakterze współpracownika naukowego) Deutsches Herzzentrum Berlin (potęga w zakresie kardiochirurgii i transplantologii na świecie), Austrii, Serbii, USA.
Z Lwowskim Uniwersytetem Medycznym Krakowska Klinika Chirurgii Serca Naczyń i Transplantologii CM UJ współpracuje od 2000 roku, m.in. organizując szkolenia, dzieląc się osiągnięciami i doświadczeniem oraz wiedzą naukową i praktyczną

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH