Leczenie i prace badawcze

24 listopada br. spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca otwarła w Bielsku-Białej oddział kardiochirurgii. Podstawowym celem jest opracowywanie nowoczesnych metod leczenia oraz szkolenie specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurgii.

Powstanie I Oddziału Kardiochirurgii PAKS to jeden z podstawowych etapów utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego realizacja jest finansowana ze środków Unii Europejskiej. W Centrum oraz oddziałach kardiologii i kardiochirurgii będą wdrażane innowacyjne technologie medyczne w leczeniu i zapobieganiu chorobom serca.

Sala hybrydowa

Nowy oddział to łóżka szpitalne, oddział intensywnego nadzoru oraz dwie sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, pozwalający na wykonywanie operacji małoinwazyjnych oraz zabiegów z wykorzystaniem endowizji.

W ośrodku znajduje się pierwsza w Polsce hybrydowa sala wyposażona w stół operacyjny w pełni zintegrowany z aparaturą wykorzystywaną do badań hemodynamicznych. Będą tam przeprowadzane implantacje zastawek aortalnych serca metodą małoinwazyjną, operacje naprawcze zastawki dwudzielnej wykonywane z zastosowaniem technik endowizyjnych oraz operacje naczyń wieńcowych, w których zespoły kardiologów i kardiochirurgów mogą jednocześnie stosować techniki endowizyjne oraz leczenia choroby wieńcowej z zastosowaniem stentów.

Dzięki takiemu wyposażeniu ośrodka realna stanie się wizja wspólnej pracy zespołu kardiologów i kardiochirurgów w leczeniu chorób serca. Postępowanie takie zalecane jest przez Europejskie i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Dostęp do nowych metod

Sfinansowana ze środków Unii Europejskiej sala hybrydowa, a także aparaty do echokardiografii trójwymiarowej, aparatura do czasowego wspomagania niewydolnego serca oraz endowizji pozwolą na prowadzenie prac badawczych i umożliwią pacjentom z regionu Podbeskidzia bezpośredni dostęp do najnowszych technologii stosowanych w diagnostyce i w leczeniu chorób serca.

- Centrum Badawczo-Rozwojowe znajduje się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i jest z nim integralnie połączone. Taka lokalizacja Centrum pozwala na wykorzystanie doświadczenia specjalistów i doskonałego sprzętu diagnostycznego z zakresu innych dziedzin medycyny wraz z nowoczesną technologią leczenia chorób serca stosowaną w PAKS - informuje spółka w komunikacie prasowym. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH