W Klinice Neurologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie uruchomiono Oddział Udarowy, gdzie pacjenci leczeni będą wysokospecjalistycznymi metodami. W skład oddziału wchodzi sala intensywnego nadzoru neurologicznego z 12 łóżkami intensywnej terapii neurologicznej.

Pomoc chorym jest tu udzielana z zastosowaniem trombolizy tętniczej, którą można zastosować do 6, a nawet 12 godzin od wystąpienia udaru.

Zastosowanie tej wysokospecjalistycznej metody zwiększa szanse na przeżycie, zmniejsza liczbę powikłań u chorych i skraca czas rehabilitacji pacjenta.

- Co roku ok. 550-600 chorych z udarem jest leczonych w Klinice Neurologii WIM. Podstawą leczenia jest zastosowanie szybkiej trombolizy - informuje nas dr Piotr Dąbrowiecki, zastępca komendanta Centralnego Szpitala Klinicznego MON.

Niestety, niewielu chorych trafia do szpitala w tzw. oknie terapeutycznym, czyli w sześć godzin od wystąpienia objawów udaru, kiedy terapia przynosi najlepsze efekty. Dlatego większość osób po udarach jest obecnie leczona zachowawczo.
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH