Kto docenia integrację?

Rynek chirurgiczny zmierza obecnie w kierunku sprzedaży koncepcji i rozwiązań projektowanych samodzielnie przez klienta

Niebieskie szklane ściany, monitor y dotykowe zintegrowane z komputerami, umożliwiające sterowanie urządzeniami medycznymi, muzyka. Zintegrowany blok operacyjny łączy przy tym osiągnięcia medycyny XXI wieku nie tylko z komfortem pracy personelu i bezpieczeństwem pacjenta, ale także z wymiernymi korzyściami w sferze organizacyjnej i finansowej dla samego szpitala.
- Integracja bloku operacyjnego oraz niezbędnych systemów powoduje, że lecznica nie musi mieć oddzielnych sal operacyjnych przy poszczególnych oddziałach - mówi Piotr Skup, koordynator sprzedaży działu zintegrowanych systemów medycznych Olympus Polska Sp. z o.o. - Wynikają z tego same plusy. Sprzęt na wszystkich salach operacyjnych jest taki sam, zatem lekarz każdej specjalności może z niego skorzystać, tym bardziej że monitor dotykowy wszędzie działa tak samo.
Najpierw analiza
- Bez integracji każda sala operacyjna jest niczym inna parafia: pomiędzy nimi nic nie pasuje - uważa Piotr Skup. - Problemem utrudniającym pracę jest brak wspólnego systemu wizyjnego. Jeśli placówka go posiada, możliwe jest podłączenie do niego wielu endoskopów i wykonanie np. pacjentowi krwawiącemu z przewodu pokarmowego kolonoskopii lub gastroskopii na bloku operacyjnym, bez konieczności wożenia go po całym szpitalu. Nie wspominając już o tym, że serwisowanie sprzętu dla np. sześciu sal, kupowanego w różnych firmach, oznacza konieczność zapłacenia sześciu serwisantom…
Piotr Skup zwraca uwagę, że zintegrowany blok operacyjny całkowicie zmienił "rynek chirurgiczny", który jeszcze nie tak dawno polegał na sprzedawaniu urządzeń, a obecnie idzie w kierunku sprzedaży koncepcji i rozwiązań projektowanych samodzielnie przez klienta.
Ich realizacja zawsze wymaga dokładnego przemyślenia i… czasu. Etap analiz zajmuje zwykle od jednego do pięciu miesięcy, planowanie od trzech miesięcy do pół roku, instalacja od dziesięciu do czterdziestu dni, a szkolenie personelu od jednego do dwóch miesięcy. Ostatnim akcentem jest certyfikacja, która powinna być przeprowadzona przez renomowaną firmę zewnętrzną.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH