VI Ratownicze Mistrzostwa Polski z udziałem zagranicznych zespołów

Załoga Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ponownie zdobyła tytuł mistrza Polski w ratownictwie medycznym i drogowym. Tym razem konkurentów pokonała podczas finałowych zawodów w Olsztynie. Po raz pierwszy rywalizację ratowników medycznych zorganizowano w dużym mieście. W minionych latach zawody organizowano w terenie słabo zaludnionym. W Olsztynie, od 13 do 16 września, o mistrzowski tytuł rywalizowało 80 załóg z Polski oraz zagranicznych: z Niemiec, Grecji, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Włoch i USA.

11 konkurencji

Polskie załogi wyłoniono latem podczas regionalnych eliminacji. Zagraniczni goście, z wyjątkiem drużyny ukraińskiej, startowali na sprzęcie pożyczonym od Polaków. Rozegrano 11 konkurencji, w tym kilka nocnych. Zmagania najlepszych w kraju ratowników urozmaicały imprezy towarzyszące: seminarium "Systemy ratownictwa w Europie i na świecie", wystawy sprzętu i aparatury dla ratownictwa oraz festyny edukacyjne.
Zwycięstwo krakowskich strażaków było zaskoczeniem dla niewielu... Marek Myszkowski, dyrektor generalny VI Mistrzostw Polski w R atownictwie Medycznym i Drogowym, żartował, że to staje się już nudne, gdy po raz kolejny mistrzostwa wygrywają strażacy z Krakowa.
Pokonani przez aspirantów nie byli skorzy do żartów.
- To było wiadome, że wygrają strażacy.
Oni kują na pamięć z pięćdziesiąt procedur i rzadko się mylą. Inaczej wypadają w tych sytuacjach, w których nie mają wytrenowanych na mur beton zachowań.
Sądzę, że w przyszłym roku powinien być zmieniony regulamin zawodów, bo jak się nie zmieni, to nikt nie wygra ze strażakami! - żalił się jeden z dyrektorów stacji pogotowia ratunkowego.

Za rok - aglomeracja

Wicemistrzami Polski została ekipa z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga Centrum Medycznego Riemer, Spółka Jawna Grodzisk Mazowiecki. Gospodarze VI Mistrzostw - ZOZ MSWiA z Warmińsko- Mazurskiego Centrum Onkologii - Szpitalny Oddział Ratunkowy - zajęli VII miejsce. Spośród ekip zagranicznych najlepiej wypadli Włosi.
Możliwe, że w przyszłym roku zawody zorganizowane będą również w mieście, a raczej w miastach, bo w śląskiej aglomeracji. Organizatorem finałowej rywalizacji była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie oraz Instytut Ratownictwa Medycznego, a współorganizatorami - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Urząd Miasta Olsztyn i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH