Kongres w roku ważnych jubileuszy

Trzy dni obrad, ok. 5 tys. uczestników, 400 wykładowców, 120 sesji. Tak, w największym skrócie, organizatorzy zapowiadają obrady XXI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w dniach 21-23 września 2017 r. odbędzie się w Katowicach.

Tradycyjnie już podczas Kongresu PTK zaprezentowane zostaną najnowsze doniesienia ze świata kardiologii oraz wyzwania dotyczące leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Kongres będzie stanowił także wyjątkową okazję, by wysłuchać wykładów wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy.

Wyjątkowe miejsce

Kongres odbywa się w roku bardzo ważnych dla kardiologii jubileuszy, między innymi 40-lecia pierwszego zabiegu angioplastyki wieńcowej oraz 30-lecia interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce.

Miejscem Kongresu będzie nowoczesna przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. - O wyjątkowości MCK stanowi m.in. jego unikatowa lokalizacja w Strefie Kultury, w sąsiedztwie sali koncertowej NOSPR, hali Spodka i Muzeum Śląskiego - do którego wszyscy uczestnicy Kongresu będą mieli wstęp. Te obiekty również zostaną wykorzystane podczas tegorocznego Kongresu - zaznacza prof. Zbigniew Kalarus, past-prezes PTK, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXI Międzynarodowego Kongresu PTK.

- Architektura MCK stwarza też możliwość przygotowania sesji typu Hub. To nowość na kongresie PTK. Takie sesje, w formie krótkich prezentacji i wykładów, odbędą się w przestronnych ciągach komunikacyjnych MCK - dodaje prof. Kalarus.

Współpraca ośrodków

Przypomina, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat Kongres PTK odbywał się naprzemiennie - we Wrocławiu lub Poznaniu. - Teraz również Katowice dysponują odpowiednim, znakomitym obiektem, stąd decyzja Zarządu Głównego PTK o organizacji tegorocznego Kongresu właśnie w stolicy woj. śląskiego - dodaje profesor.

Podkreśla, że wydarzenie w Katowicach organizowane jest przede wszystkim przez dwa znane ośrodki kardiologiczne: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpital Kliniczny nr 7 SUM Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach.

- Spodziewamy się rekordowej frekwencji - może przekroczyć nawet 5 tys. uczestników - informuje prof. Kalarus. - Naukowo-medycznym motywem przewodnim spotkania w Katowicach będzie kompleksowa opieka nad pacjentami kardiologicznymi - nie tylko po zawale, ale także z innymi chorobami sercowo-naczyniowymi - zaznacza nasz rozmówca.

- Zaplanowaliśmy wiele sesji odnoszących się do kompleksowości opieki w różnych grupach tematycznych, dotyczących np. pacjentów: po zawale, z niewydolnością serca, z arytmiami - wylicza prof. Kalarus.

Sukcesy i zmartwienia

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH