Formularze E-111 wydawane wszystkim zainteresowanym "od ręki"

Latem Narodowy Fundusz Zdrowia wydawał aż do 9 tys. formularzy E-111 osobom wyjeżdżającym do krajów Unii Europejskiej. Taki dokument upoważnia do skorzystania z publicznej służby zdrowia za granicą w sytuacji niezbędnej z punktu widzenia medycznego. Można go uzyskać praktycznie "od ręki" w każdym oddziale wojewódzkim lub delegaturze NFZ.
Jest to możliwe dzięki wdrożonej przez firmę SPIN SA funkcjonalności Centralnego Wykazu Ubezpieczonych.
Po formularz zgłosiło się już 567 tys.osób. Najwięcej deklarowało zamiar wyjazdu do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji.
Popularnością cieszyły się także wycieczki objazdowe.
- Po zweryfikowaniu osoby w systemie, wydawaliśmy formularz natychmiast. System daje nam taką możliwość dzięki bezpośredniemu dostępowi ze wszystkich naszych delegatur i oddziałów do Centralnego Wykazu Ubezpieczonych. Niezbędne dane interesanta uzyskuje się natychmiast po wpisaniu jego numeru PESEL lub innych danych identyfikacyjnych, przez co ubezpieczony może być obsłużony w ciągu kilku minut - powiedziała Renata Furman, rzecznik prasowy NFZ.
Od stycznia 2006 r. formularze E-111, zastąpią specjalne, plastikowe karty - EKUZ, obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.
Będą one zawierały dane osobowe ubezpieczonego, identyfikator oddziału NFZ oraz termin ważności karty (datę, do kiedy osoba ma prawo korzystać z ubezpieczenia).Karty nadal będą wydawane zainteresowanym od ręki - podobnie jak dziś - w placówkach NFZ na terenie całego kraju, w zależności od miejsca zamieszkania.
NFZ zamierza drukować karty już w listopadzie, dla tych, którzy zgłoszą taką potrzebę (np. planują wyjechać za granicę pod koniec roku i tam spędzać Sylwestra).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH