Stowarzyszenie Śląska Misja Medyczna "To-Misja" od sześciu lat pomaga najuboższym mieszkańcom slumsów w Paragwaju. Co roku lekarze i pielęgniarki z Jastrzębia-Zdroju wyruszają do tego kraju, aby leczyć, pielęgnować i rozdawać leki najuboższym.

Śląska Misja Medyczna "To-Misja" jest organizacją pozarządową, która powstała w oparciu o doświadczenia misji medycznych organizowanych przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Podstawowym celem działalności stowarzyszenia jest międzynarodowa pomoc medyczna i organizacja wolontariatu medycznego i niemedycznego.

W 2015 r. w Paragwaju, w slumsie San Miguel, organizacja z Jastrzębia-Zdroju wyremontowała i do dziś prowadzi ośrodek zdrowia, który dzięki sponsorom jest dobrze wyposażony w sprzęt medyczny. - Mamy w planach budowę szpitala, a także zakup samochodu, który będzie służył ubogim jako ambulans. O środki na te cele zwracamy się do ludzi o otwartym sercu oraz realnych możliwościach pomocy finansowej i rzeczowej - informuje stowarzyszenie.

Kolejna misja do Paragwaju wyrusza 19 październi ka tego roku. Dlatego jastrzębska organizacja zwraca się z prośbą o darowizny, w tym m.in.: leki (przeciwbólowe, antybiotyki, przeciwrobacze), sprzęt medyczny, opatrunki specjalistyczne, środki do pielęgnacji niemowląt (zasypki, kremy) witaminy, odżywki (nawet w formie darmowych próbek), środki dla ciężarnych, paski do glukometrów itp.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH