Nasza spółka prowadzi laboratoria w systemie outsourcingu od 2001 roku. Na podstawie tych pięcioletnich doświadczeń mogę stwierdzić, że dla placówek służby zdrowia tego typu usługi zewnętrzne z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej są najbardziej efektywne.

Z jednej strony zapewniają pacjentom szeroką ofertę badań o wysokiej jakości, z drugiej - umożliwiają placówce obniżenie kosztów działania administracji i uniknięcie problemów bieżącego zarządzania, związanego z serwisem, magazynowaniem, zamówieniami, sprawami kadrowo-płacowymi itp.
Równie istotne jest ułatwienie pracy lekarzom. Dzięki nam uzyskują oni dostęp on-line do wyników badań w momencie ich zatwierdzenia w laboratorium oraz mają możliwość korzystania z baz danych. Z kolei dyrekcja placówki otrzymuje szereg raportów umożliwiających prowadzenie analiz, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i medycznym (kontrola procedur medycznych). Zapewniamy ponadto szkolenia i warsztaty dla lekarzy i personelu szpitalnego.
Patrząc na model outsourcingu wyłącznie od strony kosztów mogę podać przykład Instytutu Kardiologii w Aninie. Korzystając z naszych usług obniżył on o 20% wydatki na diagnostykę laboratoryjną, co potwierdziła analiza przeprowadzona przez Departament Nadzoru i Kontroli Ministerstwa Zdrowia.
Zleceniodawca był na tyle zadowolony z działania naszego laboratorium, że po wygaśnięciu pierwszej umowy powierzono nam prowadzenie laboratorium na kolejne lata oraz rozszerzono zakres kontraktu.
Innym przykładem wzorcowego wdrożenia outsourcingu usług laboratoryjnych jest Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Średnie koszty badań spadły tam w ciągu pierwszych 14 miesięcy o 28%, co było jednym z elementów udanej restrukturyzacji szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH