Jak rodzi się nowy standard

Szósta już edycja warsztatów architektów obiektów medycznych, zorganizowanych z inicjatywy polskiej firmy ALVO, odbyła się w belgijskim mieście Kortrijk (18-21 marca 2015 r.).

Głównym partnerem merytorycznym i gospodarzem wydarzenia była firma BARCO - lider systemów obrazowania i rozwiązań wizualnych dla radiologii, mammografii, chirurgii, stomatologii, patomorfologii i gabinetów zabiegowych, producent specjalistycznych monitorów medycznych.

Współpraca

ALVO-BARCO rozpoczęła się ponad rok temu. - Wprowadzając na rynek nową, rozszerzoną wersję naszego systemu integracji sal operacyjnych ALVO Integra, zdecydowaliśmy się oprzeć ją na sprawdzonym, cyfrowym rozwiązaniu Nexxis firmy BARCO - mówi o początkach tej współpracy Konrad Staniewski, dyrektor projektu ALVO Integra w firmie ALVO.

Nexxis to najwyższej klasy technologia oparta na platformie IP w zakresie medycznych systemów zarządzania danymi, źródłami audio i video.

- Dzięki współpracy z firmą BARCO udało nam się stworzyć renomowany produkt kompleksowej integracji wszystkich urządzeń, nie tylko sprzętu medycznego, ale również źródeł obrazu, znajdujących się na nowoczesnym bloku operacyjnym, takich jak kamery endoskopowe, komputery, monitory chirurgiczne, aparatura obrazowa. Zachowanie najwyższej jakości obrazu przesyłanego bez jakichkolwiek opóźnień i artefaktów to wyzwanie, z którym doskonale radzi sobie technologia Nexxis - zaznacza ekspert.

- Uznaliśmy, że wspólne z firmą BARCO warsztaty będą dobrą okazją do zakomunikowania naszej połączonej oferty, będącej odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych placówek medycznych. BARCO dostarcza technologię, ALVO dostarcza gotowe rozwiązanie. To trochę tak jak w branży komputerowej: kupujemy laptop firmy X, ale oprogramowanie, silnik dostarcza firma Y - dodaje dyrektor Staniewski.

Modułowość,

higiena, integracja

Co staje się nowym standardem w trakcie modernizacji lub budowy nowoczesnych placówek? Wśród architektów obiektów medycznych elastyczność i modułowe rozwiązania są stawiane na pierwszym miejscu. Menedżerom szpitali często trudno jest przewidzieć - biorąc pod uwagę tempo innowacji w sektorze ochrony zdrowia - jak w przyszłości dane placówki będą chciały reagować na najnowsze technologie. Dlatego najnowocześniejsze, otwarte na przyszłość szpitale, najchętniej wykorzystują technologie modułowe, umożliwiające stopniową rozbudowę czy modernizację bez ingerencji w istniejącą infrastrukturę.

- Takie podejście reprezentuje również ALVO. Naszą ofertę dla bloków operacyjnych definiują trzy cechy: modułowość, higiena, integracja. To wszystko, czego potrzebują nowoczesne placówki - podkreśla Alina Kubiak, marketing manager w firmie ALVO.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH