Unia uratowała Pr zychodnię Pr zeciwgruźliczą i Chorób Płuc

W styczniu br. jedyna w Tarnowie (woj. małopolskie) i okolicy Przychodnia Przeciwgruźlicza i Chorób Płuc zostanie przeniesiona z ul. Wałowej do zmodernizowanego obiektu przy ul. Mostowej. Dla zapewnienia profesjonalnej diagnostyki pacjentów, pomieszczenia wyposażone zostały w wysokiej klasy: aparat rentgenowski, densytometryczny, ultrasonograficzny, elektroencefalograf i elektrokardiograf.
Inwestycja, prowadzona m.in. z funduszy unijnych, pozwoli na zlokalizowanie ponad 30 poradni tarnowskiego Zespołu Przychodni Specjalistycznych SP ZOZ w dwóch budynkach - właśnie na ul. Mostowej 6 oraz przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 (główna siedziba zakładu).
A jeszcze kilka lat temu na ZPS SP ZOZ w Tarnowie składało się sześć odrębnych przychodni rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Dla pacjentów chcących skorzystać z porad kilku specjalistów, stanowiło to pewne utrudnienie. W 2002 roku zakład otrzymał od miasta lokal na Mostowej - po Przychodni Onkologicznej, przeniesionej do Szpitala im. Św. Łukasza. Przeniesiono tam Ośrodek Rehabilitacji i Neuropsychiatrii Dziecięcej, Poradnię Zdrowia Psychicznego oraz Przychodnię Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia.
- Aby nadal rozwijać ośrodek, w 2004 r. złożyliśmy wniosek do marszałka województwa o dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego na modernizację obiektu na Mostowej. Został pozytywnie rozpatrzony i w sierpniu 2004r. rozpoczęliśmy realizację przedsięwzięcia - tłumaczy Artur Asztabski, dyrektor ZPS SP ZOZ w Tarnowie.
- Dzięki unijnej dotacji zdążyliśmy z m o d e r n i z o w a ć budynek zgodnie z obowiązującymi wymogami i przeprowadzamy tam Przychodnię Przeciwgruźliczą i Chorób Płuc. Poważnym ułatwieniem był fakt, że dysponowaliśmy kompletną dokumentacją obiektu przy ul. Mostowej - dodaje dyrektor Asztabski.
Prace w tarnowskiej przychodni pochłonęły ponad 4 mln złotych. 75% środków pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tarnowski Urząd Miasta zapewnił 10%, PFRON - 3%, a reszta pochodzi z własnych funduszy Zespołu Przychodni Specjalistycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH