Lekarz i menedżer w ciągu kilku lat stworzyli sieć prywatnych szpitali, które wcześniej były samorządowymi, permanentnie zadłużonymi SPZOZ-ami

Podkreślają, że od innych firm medycznych w Polsce, do których należą szpitale, różnią się przede wszystkim genezą. Nie zaczynali bowiem od kapitału, który "przyszedł" i postanowił inwestować. - Przyszliśmy do tego segmentu z doświadczeniem, jako fachowcy zajmujący się różnymi aspektami opieki zdrowotnej - mówią dziś szefowie Grupy Nowy Szpital. Adam Roślewski - lekarz, później samorządowiec, dziś przedsiębiorca.
Marcin Szulwiński - menedżer m.in.
z przeszłością urzędnika w administracji publicznej. Ich drogi schodziły się przez kilka lat, ale kiedy się już zeszły...
Jako się rzekło, doktor Adam Roślewski, obecnie wiceprezes Grupy Nowy Szpital Sp. z o.o., absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, był lekarzem w szpitalu, szczecińskim radnym, następnie zastępcą lekarza wojewódzkiego.
W latach 1991-94 stworzył projekt w ramach Pomorskiego Konsorcjum Zdrowia, finansowanego przez Bank Światowy. Od 1993 do 1998 r. był dyrektorem Wydziału Zdrowia magistratu w Szczecinie. W 1995 roku tworzył pierwsze w kraju praktyki lekarza rodzinnego.
W 1992 r. założył firmę Zakład Usług Konsultingowych Know How A. Roślewski, działającą na rynku medycznym (od 2002 r. jako ZUK Know How Sp. z o.o.). Obecnie jest jej prezesem, a Marcin Szulwiński - wiceprezesem.

Tak schodziły się ich drogi

W 1998 roku, czyli w pierwszym okresie tworzenia systemu kas chorych, Marcin Szulwiński, z wykształcenia menedżer, nie był jeszcze związany zawodowo ze służbą zdrowia. Pracował w dziale analiz i dziale inwestycji kapitałowych jednej z firm ubezpieczeniowych.
- Moim zadaniem było lokowanie wolnych środków ubezpieczeniowych w giełdę i różne instrumenty finansowe.
Właśnie wtedy ktoś, komu zaoferowano udział w tworzeniu kas chorych, odmówił.
Z kolei ta osoba zaproponowała, żebym ja się tym zajął. Pojechałem więc do ówczesnej wiceminister zdrowia Anny Knysok, a po pewnym czasie zostałem organizatorem i pierwszym dyrektorem Zachodniopomorskiej Kasy Chorych.
Właśnie w 1998 roku bodaj pierwszy raz spotkałem się z Adamem Roślewskim - wspomina Marcin Szulwiński.
Po odejściu z Kasy Chorych w 1999 r. pracował jeszcze krótko w resorcie zdrowia, a następnie, przez ponad dwa, lata był zastępcą dyrektora ds.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH