Pierwsza edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 18-20 lutego 2016 r.) dowiodła, jak bardzo ważna i potrzebna jest szeroka, międzysektorowa dyskusja o zdrowiu.

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych - organizowany przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia, odbędzie się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Kilkadziesiąt sesji, debat i prezentacji

Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowaliśmy kilkadziesiąt sesji panelowych, debat i prezentacji. Natomiast 11 marca 2017 r. mieszkańcy Górnego Śląska będą mieli okazję do bezpośrednich rozmów z Gośćmi Kongresu, wybitnymi lekarzami różnych specjalności, wysłuchania ich wykładów, skorzystania z licznych badań i konsultacji.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych przygotowujemy z myślą o wszystkich środowiskach, których aktywność powinna przyczyniać się do poprawy stanu zdrowa społeczeństw - nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale też w kontekście szeroko rozumianych działań zapobiegawczych, profilaktyki, edukacji, finansowania i organizacji świadczeń zdrowotnych oraz całej gospodarki.

HCC 2017 będzie także wyjątkową okazją do wielu interdyscyplinarnych sesji z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin medycyny. Obecnie trwają ostatnie prace nad szczegółową agendą II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i propozycje programowe.

Kluczowe zagadnienia

W obszernym programie HCC 2017 znajdzie się wiele kluczowych - dla funkcjonowania systemów opieki zdrowotnej - zagadnień. Poniżej wybrana problematyka planowanych sesji, spotkań i prezentacji:

Polityka zdrowotna i przyszłość finansowania ochrony zdrowia

Zdrowie publiczne - edukacja, profilaktyka, medycyna zapobiegawcza - jak przejść od słów, deklaracji i programów do skutecznego działania

Organizacja leczenia

Koordynowana opieka zdrowotna

Kluczowe wyzwania terapeutyczne w kilkunastu dziedzinach medycyny

Prowadzenie pacjenta po zakończeniu hospitalizacji, w tym m.in. rehabilitacja, przestrzeganie zaleceń lekarskich, monitorowanie stanu pacjenta

Wyzwania demograficzne; problematyka związana ze skutkami starzejącego się społeczeństwa z perspektywy wybranych specjalizacji medycznych

Kształcenie kadr medycznych - zarówno podczas studiów, jak i w ramach kształcenia podyplomowego

Nierówności w dostępie do świadczeń zdrowotnych

Zajęcia warsztatowe dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej prowadzone przez specjalistów

Współpraca lekarzy różnych specjalności; spojrzenie na pacjenta z punktu widzenie kilku dziedzin

Przepływ wiedzy i doświadczeń między specjalistami a lekarzami POZ

Diagnostyka - sukcesy, problemy i wyzwania związane z rozpoznawaniem wybranych chorób

Spojrzenie w przyszłość medycyny - przegląd najnowszych osiągnięć i trendów w metodach leczenia

Nowe technologie w medycynie: sprzęt, aparatura i wyposażenie; rozwiązania teleinformacyjne (m.in. telemedycyna, eHealth, mHealth, elektroniczna dokumentacja)

Prezentacja start-upów medycznych

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH