Leczenie popularnych osób to znakomity sposób promocji kliniki czy gabinetu medycznego

Najmodniejsi lekarze wśród warszawskiej elity to ginekolodzy, foniatrzy, laryngolodzy i dentyści.
Ich zdaniem, leczenie znanych i wpływowych ludzi to wielki zaszczyt. Wszyscy jednak zaznaczają: "Gwiazda, czy nie gwiazda, każdego traktujemy tak samo.
Czyli najlepiej, jak potrafimy".
Postanowilimy zapytać popularne osoby, u kogo się leczą oraz kogo polecają swoim przyjaciołom, znajomym. Nie wszyscy chcieli się wypowiadać na temat swoich prywatnych lekarzy. Niewielu też lekarzy chciało zdradzić, kogo leczą. Niektórzy jednak uchylali rąbka tajemnicy...

Teraz mogę oddychać...

Znany z wielkiego przeboju o "czarnych oczach" Iwan Komarenko (zespół Iwan i Delfin) opowiedział nam, jak zmagał się z chorobami laryngologicznymi, aby móc bez problemu śpiewać i wydobywać odpowiedni tembr głosu, wprawiający w zachwyt szczególnie piękniejszą część publiczności.
- Kiedy trafiłem do Polski, potrzebowałem pomocy laryngologa. Moje zatoki, uszy były w koszmarnym stanie. Strasznie cierpiałem - zwierza się nam Iwan Komarenko.
Znajomi polecili Iwanowi otolaryngologa, prof. Andrzeja Kukwę, obecnie kierownika Kliniki Otolaryngologii w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
Prof. Kukwa to znany w Europie otolaryngolog i znakomity chirurg. Iwan ma do profesora bezgraniczne zaufanie. Artysta w grudniu 2005 r. przeszedł bardzo poważną operację.
- Okazało się, że miałem torbiel w zatokach. Podczas zabiegu usunięto mi go - opowiada wokalista. - Po operacji poprawiła mi się nawet koncentracja, dzięki temu, że jestem dotleniony - zachwyca się.
- Mogę głęboko oddychać. To cud, że trafiłem w tak wspaniałe ręce.
Prof. Andrzej Kukwa operował nie tylko Iwana, występował także jako ekspert w sprawie tracheotomii u Papieża Jana Pawła II.
Nieoficjalnie wiadomo, że do prof. Kukwy przychodzą się leczyć m.in.
nasze gwiazdy show- -biznesu, m.in. Mandaryna i Urszula.

Głos do remontu

- Aby zarabiać na chleb swoimi strunami głosowymi, trzeba o nie całe życie dbać - powtarza zawsze swoim pacjentom foniatra dr Alicja Różak-Komorowska z Poradni Foniatrycznej oraz Centrum Diagnostyki, Leczenia i Rehabilitacji Zaburzeń Głosu, Słuchu i Mowy Akademii Medycznej w Warszawie. Do jej gabinetu ustawiają się kolejki, dlatego nawet gwiazdy muszą się zapisywać. Iwan Komarenko dostał się tam pół roku po operacji laryngologicznej.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH